Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka CANDY CNL 105 wymiana łożysk

ag1112 17 Kwi 2010 10:29 5320 7
  • #1 17 Kwi 2010 10:29
    ag1112
    Poziom 13  

Witam. Po 3 latach użytkowania pralki, przy wirowaniu, słychać szum łożysk. Chciałbym je wymienić ale nie wiem co i jak? Jakie łożyska są tam potrzebne, jaki simering, ciężko się je wymienia?

Nie chcę pralki oddawać do serwisu, skoro mogę to samemu zrobić. Proszę o jakąś instrukcję.

1 7
  • #2 17 Kwi 2010 16:38
    slidder
    Poziom 13  

Jeśli chodzi o łożyska i simmering to mogę pomóc w razie czego pisz na PW. Jeśli chodzi o instrukcję to jest tu trochę pisania ;] więc może ktoś inny cię tym uraczy.
    Pralka ma plastikowy zbiornik więc musisz cały zbiornik wymontować, rozebrać zbiornik, sprawdzić ośkę czy się jeszcze nie wyrobiła i jeśli jest ok wybić stare łożyska z simmeringiem po czym zamontować nowe.

3
  • #3 17 Kwi 2010 16:42
    january wietrzyk
    Poziom 18  

łożuska 6203,6205 smering 30x52x11/12.5

0
  • #4 17 Kwi 2010 21:05
    ag1112
    Poziom 13  

ok wielkie dzięki za symbole tych części.
    Mozna jeszcze się dowiedzieć czy dużo roboty jest przy wymianie? i czy są potrzebne jakies specjalistyczne narzedzia?

Dodano po 5 [minuty]:

slidder napisał:

Pralka ma plastikowy zbiornik więc musisz cały zbiornik wymontować, rozebrać zbiornik, sprawdzić ośkę czy się jeszcze nie wyrobiła i jeśli jest ok wybić stare łożyska z simmeringiem po czym zamontować nowe.
    to trzeba cały zbiornik wyciagać??? ja myslałem ze da rade tylko tyną czesc zbiornika wykręcic

0
  • #5 29 Sie 2011 11:59
    mrarek
    Poziom 12  

odkopuję...
    wymieniłeś w końcu:?: bo i mnie to czeka

0
  • #6 29 Sie 2011 12:49
    egon42
    Poziom 37  

Z rysunków wynika że zbiornik jest skręcany z przodu a nie z tyłu a więc trzeba zdjąć przednią obudowę i rozkręcić przód zbiornika aby wyjąć zbiornik trzeba też go odłączyć i wyjąć do góry chyba że ktoś rozkręci zbiornik i bez odłączania zbiornika wyjmie bęben i potem pomęczy się z wymianą łożysk. całość jest podobna do amici a więc można poszukać opisu wymiany łożysk w amice i tym się wzorować.

0
  • #8 31 Gru 2012 12:10
    tom71
    Poziom 19  

Witam! Zbiornik wyciągamy przez górną część pralki. Tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9877707&highlight=#9877707 pokazany jest jego demontaż. Dla bezpieczeństwa wyciągamy grzałke i termostat. W tej pralce należy wymontować prawie wszystko ,oprócz instalacji elektrycznej, i zrobić to, zachowując stoicki spokój, gdyż najmniejsza pomyłka, będzie nas trochę kosztować. A tak prywatnie, to pod każdym względem nie porównałbym Amici do Candy, co dopiero wymiana łożysk. Pozdrawiam.

0