Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Ford 4000 Traffic AUX przez AM

wituss89 17 Kwi 2010 14:14 7666 12
  • #1 17 Kwi 2010 14:14
    wituss89
    Poziom 2  

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum, więc chciałem się przywitać.

Chciałbym dorobić wyjście AUX w radiu jak w temacie Ford 4000 Traffic. Wiem, że jest to oklepany temat na forum. Znalazłem nawet opis do wydawałoby się takigo samego radia Link. Niestety ja mam inną ?płyte główna? i nie mogę zidentyfikować układów scalonych. Prosiłbym o pomoc w ich identyfikacji i ewentualnych rad jak to wszystko polutować [chociaż z tym myślę, że sobie poradzę] Przedwzmacniacz (bo o niego tu chyba w szczególności chodzi) opisany jest jako 70006SE. Teoretycznie jest to audio procesor tda7340, ale w pdf'ach jest on kwadratowy i posiada 44 nóżki, a nie tak jak w moim przypadku 42. W załączniku przesyłam zdjęcia radia i najciekawszych elementów.

Radio Ford 4000 Traffic AUX przez AM Radio Ford 4000 Traffic AUX przez AM Radio Ford 4000 Traffic AUX przez AM Radio Ford 4000 Traffic AUX przez AM

1 12
  • #2 17 Kwi 2010 14:31
    GruX
    Poziom 18  

Może byś odkręcił po prostu PCB i zobaczył z drugiej strony jakie to układy?

0
  • #3 17 Kwi 2010 15:12
    wituss89
    Poziom 2  

Odczytałem co to za układy, ale nie mogę nic na ich temat znaleźć w necie. Jeden to 70006SE i to chyba jest przedwzmacniacz, drugi opisany jest jako N7600820KCF101 3F41E LLAP9615 i jest to układ motoroli. Ale nic na ich temat nie mogę znaleźć.

0
  • #5 11 Sie 2010 00:02
    Micx
    Poziom 9  

Pogrzebałem, pogrzebałem i znalazłem czego szukacie. Datasheet procesora 7006SE, czyli TDA7340S z rozpiską pinów wersji z 42 pinami w załączniku.

EDIT: Wg schematu za wejście AM odpowiedzialne są piny 41 i 42, pocieszę też faktem że wg schematu wejście AM zarówno mono jak i stereo jest otwierane tymi samymi bitami, a więc mówiąc prościej - powinno udać się uzyskać dźwięk stereo. Należałoby przerwać w którymś momencie ścieżkę sygnału dźwiękowego z procesora AM/FM, np. odlutować jakiś element, a na nóżkę 41 i 42 doprowadzić sygnał dźwiękowy przez kabelek mini-jack z odtwarzacza mp3 ;)

Powodzenia ;)

EDIT2: Ups, to to samo co podkleił kolega wyżej, jedynie w trochę lepszej jakości. |<, skoro masz rozpiskę, to w czym problem?

1
  • #6 11 Sie 2010 12:18
    |<
    Poziom 9  

Problem z czasem i wtyczką, chyba będę musiał rozebrać głośniki od kompa :D

Czyli wystarczy, że odlutuję te 2 nóżki i podłączę kabelkiem, czy muszę jeszcze szukać procesora AM żeby coś tam odłączyć po drodze i przez jakieś kondensatory dać ten sygnał?

0
  • #7 11 Sie 2010 13:07
    Micx
    Poziom 9  

Broń Cię Panie nie odlutuj nóżek procesora! Masz co najwyżej dolutować tam starannie kabelek, ale najlepiej, gdybyś dolutował się punkt wcześniej, za ostatnim elementem, a przed procesorem (Przykład: przed interesującą Cię nóżką procesora, na ścieżce do niego, jest rezystor, ma nóżkę wchodzącą po jednej stronie i nóżkę wychodzącą po drugiej stronie, z której dalej idzie ścieżka do procesora. Wlutowujesz się pod nóżkę wychodzącą). Sygnał z procesora AM powinieneś gdzieś po drodze przerwać, bo przecież będzie Ci się mieszał dźwięk z fal AM z dźwiękiem z odtwarzacza mp3.

Bądź ostrożny, żebyś niczego nie popalił. Jak coś nie zagra, szybko wyłączaj i módl się.

0
  • #8 11 Sie 2010 13:32
    |<
    Poziom 9  

No to AM MONO jakoś pójdzie, ale BEEP jest połączony z masą, nic po drodze nie ma...

EDIT:
    Podpiąłem póki co jeden kanał, działa super, później dostawię jakiś sumator, bo niektóre piosenki dziwnie brzmią bez prawego kanału. Jako "efekt uboczny" mam przy okazji zestaw głośnomówiący jak się przypadkowo przekonałem :D

Wielkie dzięki za pomoc

0
  • #9 11 Sie 2010 15:25
    Micx
    Poziom 9  

No to do BEEP spróbuj prosto na nóżkę, tylko ostrożnie... i szybko. Wg karty katalogowej stereo powinno być aktywne.

0
  • #10 23 Paź 2010 09:52
    zizitop901
    Poziom 13  

Witam. Podpinam schemat z Traffic 4000. I zapytuje czy nie prościej podpiąć się pod wejście z cd?

Radio Ford 4000 Traffic AUX przez AM

0
  • #11 27 Paź 2010 21:45
    |<
    Poziom 9  

Niestety w tej wersji (42 piny) nie ma nawet wejścia CD...

A co do stereo to mam pewne wątpliwości - w karcie katalogowej różni się od mono jednym bitem, będzie działać pomimo tego? Po przesłuchaniu kilku piosenek stwierdziłem, że stereo jednak musi być, ale boję się zepsuć radyjka :|

0
  • #12 11 Lis 2010 09:43
    zizitop901
    Poziom 13  

wejscia na cd nieme ale na kasete jest

Dodano po 2 [minuty]:

i prawdopodobnie choc mogę sie mylić tak samo jest z cd jest wejście prawy lewy( + ) z kasety bądz cd tylko trzeba by dokładnie sprawdzić wartosc sygnału w tych punktach

Dodano po 2 [minuty]:

w układzie scalonym w zaleznosci od ilosci nużek jest wiecej lub mniej układów odpowiedzialnych za rózne funkcje, nie mam pewnosci ale czy nie jest tak ze w trafic z cd wtym samym scalaku nie ma układu sterowania cd?

Dodano po 1 [minuty]:

pisze o kombinacji z kaseciakiem bo teraz kaseciaka i tak sie nie używa

0
  • #13 12 Lis 2010 18:34
    |<
    Poziom 9  

Słyszałem że jakieś nieprzyjemne przesterowania są przez kasetę bo inna częstotliwość nośna czy jak to się tam zwało.
    A w wersji z CD jest ten sam układ ale w innej obudowie, mój nie ma tego sterowania

0