Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Casio Exilim EX-S100 - rozładowuje się bateria

17 Apr 2010 14:45 1515 1
  • Level 13  
    W aparacie wszystko działa ale występuje jeden mankament. Bateria sama się rozładowuje. Po pełnym naładowaniu robi zdjęcia w ilości mniej więcej podanej w manualu czyli wszystko gra. Ale wystarczy aparat wyłączyć i go nie używać 3-4 dni i bateria jest wyczerpana. Wyeliminowałem winę samej baterii ponieważ wyciągnieta bateria trzyma napięcie nawet 3 miesiące. Pozatym mam jeszcze jedną, zastępczą jakiegoś chińczyka i dzieje się tak samo. Baterie mogę naładować poprzez podstawkę do aparatu albo poprzez ładowarkę zewnętrzna.
    Aparat rozłożyłem szukając baterii podtrzymującej ale jej nie znalazłem, może w tym modelu wogóle nie występuje? Nie wiem co powoduje taki upływ na wyłączonym aparacie. Szukałem innego firmware`u ale nie znalazlem niczego. Model jest dość rzadki więc nie ma z czym tego porównać. Może ktoś posiada taki lub go serwisował i zna problem? A może po prostu w tym modelu to norma. Brat ma exilim ex-z55 i ten problem nie występuje. Proszę o jakieś wskazówki.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 9  
    Prawdopodobnie właśnie bateria podtrzymująca padła/wylała. Mam podobny problem: po wyłączeniu aparatu i ponownym uruchomieniu wracają fabryczne ustawienia i trzeba naklikać się aby przejść do robienia fotek. Za każdym razem. Rozkręć aparat i zdejmij przedni panel od strony obiektywu. Koło niego powinna być bateryjka mikroskopijnych rozmiarów Casio Exilim EX-S100 - rozładowuje się bateria
    Problem w tym, że jest raczej na stałe zamocowana i to mnie najbardziej martwi. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.
    Pozdrawiam.