Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Casio Exilim EX-S100 - rozładowuje się bateria

17 Kwi 2010 14:45 1482 1
  • Poziom 13  
    W aparacie wszystko działa ale występuje jeden mankament. Bateria sama się rozładowuje. Po pełnym naładowaniu robi zdjęcia w ilości mniej więcej podanej w manualu czyli wszystko gra. Ale wystarczy aparat wyłączyć i go nie używać 3-4 dni i bateria jest wyczerpana. Wyeliminowałem winę samej baterii ponieważ wyciągnieta bateria trzyma napięcie nawet 3 miesiące. Pozatym mam jeszcze jedną, zastępczą jakiegoś chińczyka i dzieje się tak samo. Baterie mogę naładować poprzez podstawkę do aparatu albo poprzez ładowarkę zewnętrzna.
    Aparat rozłożyłem szukając baterii podtrzymującej ale jej nie znalazłem, może w tym modelu wogóle nie występuje? Nie wiem co powoduje taki upływ na wyłączonym aparacie. Szukałem innego firmware`u ale nie znalazlem niczego. Model jest dość rzadki więc nie ma z czym tego porównać. Może ktoś posiada taki lub go serwisował i zna problem? A może po prostu w tym modelu to norma. Brat ma exilim ex-z55 i ten problem nie występuje. Proszę o jakieś wskazówki.
  • Poziom 9  
    Prawdopodobnie właśnie bateria podtrzymująca padła/wylała. Mam podobny problem: po wyłączeniu aparatu i ponownym uruchomieniu wracają fabryczne ustawienia i trzeba naklikać się aby przejść do robienia fotek. Za każdym razem. Rozkręć aparat i zdejmij przedni panel od strony obiektywu. Koło niego powinna być bateryjka mikroskopijnych rozmiarów Casio Exilim EX-S100 - rozładowuje się bateria
    Problem w tym, że jest raczej na stałe zamocowana i to mnie najbardziej martwi. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.
    Pozdrawiam.