Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

czeste rozlaczanie internetu w dialogu

17 Apr 2010 15:51 2115 3
  • Level 18  
    Mam modem ASMAX AR-801 MP, czesto dzieje sie tak, glownie podczas sciagania ze dioda ADSL przestaje swiecic na stałe i zaczyna mrugac, trace wtedy synchronizacje i pomaga dopiero wyjecie i wlozenie ponowanie kabla zasilajacego, po tej czynnosci modem synchronizuje sie na nowo, do nastepnego razu oczywiscie... Moje pytanie gdzie sprawdzic czy parametry lini sa prawidlowe i czego to moze byc przyczyna?
  • Level 43  
    w moim routerze takie czary się działy kiedyś, podejrzewałem że router sie grzeje (jak ściągasz to zwiększa sie obciążenie - tak myślę), mój stoi na monitorze CRT,
    podniosłem router na nóżkach aby by dostęp powietrza był lepszy,
    mojemu routerowi to pomogło.

możesz sprawdzić też napięcie wejściowe (z zasilacza) w stanie jałowym i pod w czasie ściągania, inny router z którym miałem do czynienia padł zasilacz, ale padał przez pół roku, i w tym czasie miał podobne objawy
  • Level 43  
    > a jak moge i gdzie przede wszystkim sprawdzic czy parapetry linii sa dobre?
    każdy router ADSL ma strone z parametrami ADSL,
    sprawdż instrukcje obsługi lub pogrzeb w zarządzaniu routerem przez www

> sa dobre ?
    jak bym zabrał router do kolegi i u niego sprawdził czy ADSL parametry są zbliżone, jeżeli rożne to które i o ile się różnią, pozatem u kolegi sprawdż czy objawy są takie jak u ciebie - tzn czy się synchronizacja ADSL zrywa