Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompresor sprężonego powietrza

17 Kwi 2010 17:55 4088 4
  • Poziom 14  
    Witam

Posiadam taki kompresor dwu tłokowy (tak sądzę), pochodzi on ze starej chłodni, przepompowywał freon w instalacji chłodni. Tak się zastanawiam czy można użyć go jako kompresor sprężonego powietrza, ponieważ posiadam stary zbiornik od wody i chciałbym z tego zrobić kompresor. Drugie pytani jaki olej zalać, gdyż po rozkręceniu oleju nie było?

Kompresor sprężonego powietrza Kompresor sprężonego powietrza

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Twoja koncepcja kompresora jest jak najbardziej słuszna, skoro tłoczył freon dlaczego niemiałby tłoczyć powietrza. Ja mam kompresor 3 tłokowy i mam zalany zwykły ojej hydrauliczny ponieważ taki miałem pod ręką ale myślę że jakbyś go zalał olejem silnikowym czy nawet do smażenia też nic by mu się nie stało.
  • Poziom 14  
    Dzięki z odpowiedź.
    Odnośnie oleju to mam około 2 ltr oleju samochodowego, powinien być ok. Jeszcze mam dwa pytania. Czy zastosować zawór zwrotny pomiędzy kompresorem a zbiornikiem aby powietrze się nie cofało czy taki zawór jest zbędny? Czy reduktor (0,5 - 8 bar) smc z manometrem w cenie 35zł + przesyłka opłaca się kupić?

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Witam
    Zawór zwrotny koniecznie.
  • Poziom 21  
    Ja bym jeszcze zastosował jakiś zawór bezpieczeństwa. A co do reduktora to zależy jakie ciśnienie chcesz nabić do tego zbiornika. Piszesz że masz " stary zbiornik od wody " - jaka jest grubość ścianki tego zbiornika i jaki ma kształt?