Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

axesstel mv400 orange - USB i WiFi a także dodatkowa antena

Draqun 18 Apr 2010 01:39 7925 7
    Draqun
    Level 10  
    Mam problem z powyższym modelem routera. Polega on na tym, że z racji uszkodzenia w moim komputerze stacjonarnym karty sieciowej muszę podłączyć go pod USB. Niestety gdy mam tak zrobione wtedy laptop łączy się tylko z routerem i nie mam w nim sieci. Gdy zmienię w routerze przełącznik z USB na kabel sieciowy wszystko śmiga jak należy. Wiecie może jak to pogodzić?

Druga sprawa to antena. Otóż zmieniłem miejsce zamieszkania i zasięg niestety jest słabszy. Chciałbym zrobić/kupić antenę, która mogłaby wzmocnić mi sygnał odbierany przez router. Czy moglibyście polecić części/sprzęt, którym mogłbym to zrobić?
    santiraf
    Level 11  
    Odnośnie problemu z USB/ETHERNET a WiFi, to w tym routerze albo łączysz się po kablach Ethernet + masz dostępne WiFi albo łączysz się przez USB (w którym WiFi nie włączysz i obejść się tego nie da)

Odnośnie anten to bardzo dobra sprawa. Obniża wartość -dbm o jakieś 10-15, tak bylo w moim przypadku (a im mniej tym lepiej), ja zakupiłem z tej strony:KLIK
    Zeusek97
    Level 10  
    A ja włączam kompa, odpalam ''AxessManager'', łącze z internetem i za jakieś 30 minut robi się ''klasyczny wygląd systemu Windows'' i po tym za 5 minut rozłącza mnie z netem! :O
    Gdy próbuje połączyć pisze że: źle skonfigurowany modem i coś tam o porcie! :\
    Co robić?
    Dodam że mam router bezprzewodowy z serii MV400 z Orange na spółę z siostrą! :\
    Draqun
    Level 10  
    To wygląda jak jakiś wirus który zaczyna działać po tym jak dostaje połączenie internetowe. Proponuje zaaktualizować baze wirusów przeskanować, do tego Rootkit Revealer gdyby nie zajmował się rootkitami, następnie szukaj przyczyn w sofcie dostarczonym do routera. Jeśli nie bardzo wiesz możesz zadzwonić do serwisu. Na pewno pomogą. W każdym razie mi pomogli 2 razy :) ale jak mówie najpierw sprawdź czy nie masz jakichs wirusów.

PS. Proponuje stworzyć na każdej partycji folder autorun.inf - w momęcie gdy nie da się takiego stworzyć znaczy to, że coś siedzi na takiej partycji :) wtedy szukaj lepszego antywira ;)
    Zeusek97
    Level 10  
    1. Nie mam antywirusa;
    2. Jak zrestartuje kompa to wszystko działa jak należy!
    :\

Dodano po 3 [minuty]:

1. Nie mam antywirusa;
    wendycroy6
    Level 10  
    Draqun wrote:
    Mam problem z powyższym modelem routera. Polega on na tym, że z racji uszkodzenia w moim komputerze stacjonarnym karty sieciowej muszę podłączyć go pod USB. Niestety gdy mam tak zrobione wtedy laptop łączy się tylko z routerem i nie mam w nim sieci. Gdy zmienię w routerze przełącznik z USB na kabel sieciowy wszystko śmiga jak należy. Wiecie może jak to pogodzić?

Druga sprawa to antena. Otóż zmieniłem miejsce zamieszkania i zasięg niestety jest słabszy. Chciałbym zrobić/kupić antenę, która mogłaby wzmocnić mi sygnał odbierany przez router. Czy moglibyście polecić części/sprzęt, którym mogłbym to zrobić?

dane jakie powinna spełniać antena:

Anteny powinny być dla zakresu 400 - 470 Mhz na złączu FMA sam router pracuje dokładnie na częstotliwosci Rx: 463 ~ 468 MHz Tx: 453 ~ 458 MHz.
    RX-odbiór, TX-nadawanie

Uwaga:

Anteny Sferi (operatora który równiez świadczy usługi CDMA w Polsce ) nie nadaja sie do tego routera poniewaz operator ten świadczy usługę w zakresie innej czestotliwosci 850- 900 MHZ. Odpowiednikiem dla nich sa routery MV420 & MV440 pracujące na częstotliwosciach Rx: 859.64 ~ 893.37 MHz Tx: 824.64 ~ 848.37 MHz.

przykład:
    Link

Dodano po 3 [minuty]:

Podłącz przez kabel sieciowy, w panelu www włącz wifi, sprawdź czy świeci się dioda (jeśli nie, wyłącz i włącz) router.
    Jeśli działa odepnij kabel i znajdź sieci Axestell

Dodano po 2 [minuty]:

Zeusek97 wrote:
    1. Nie mam antywirusa;

Dodano po 3 [minuty]:

1. Nie mam antywirusa;

To lepiej zainstalować i przeskanować dysk :)
    RulonJr
    Level 10  
    Witam

A czy ktoś ma jakieś doświadczenie w ustawianiu takich anten kierunkowych. Wiem że pozycje nadajników można sprawdzić w necie, potem kompas i jazda, ale mi chodzi bardziej o np jakieś miernik dla tych częstotliwości.
    Slavek_d
    Level 9  
    RulonJr wrote:
    Witam

A czy ktoś ma jakieś doświadczenie w ustawianiu takich anten kierunkowych. Wiem że pozycje nadajników można sprawdzić w necie, potem kompas i jazda, ale mi chodzi bardziej o np jakieś miernik dla tych częstotliwości.

Mam dokładnie ten sam problem. Ustawiłem już antenę na dachu ale tylko z grubsza nakierowując ja na najbliższy nadajnik. Jak jednak mogę zmierzyć poziom sygnału i doregulować antenę? Na ruterze jest tylko zielony kolor diody ale nie wiem o ile i czy w ogóle sygnał z anteny dachowej jest mocniejszy niż z anteny wbudowanej fabrycznie. Może jest jakieś oprogramowanie które w tym pomaga?