Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet w piwnicy na WI-Fi szukam porady.

papaj 18 Kwi 2010 13:05 1595 5
  • #1 18 Kwi 2010 13:05
    papaj
    Poziom 19  

Mam internet w domu, a chciał bym mieć na kompie w piwnicy. Budynek jak widać na zdjęciu : cegła z 68-70 roku. piwnica od strony klatki schodowej , mieszkanie z drugiej strony. Pytałem w sklepach o Wi-Fi i nikt nie jest w stanie mi pomóc. Jedni mówią że ruszy inni nie wiedzą inni mówią że nie. Co wy na to ? Ktoś może coś doradzi. Dziękuję i pozdrawiam.

Internet w piwnicy na WI-Fi szukam porady.

Grafikę wkleiłem zgodnie z instrukcją https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    Proszę się stosować do w/w sposobu wklejania. (witux)

0 5
  • #2 18 Kwi 2010 13:13
    jacekko63
    Poziom 30  

Gwarancji nikt nie da, najlepsza metoda przeprowadzić próbę, ewentualnie wyprowadzić same anteny na zewnątrz po tej samej stronie bloku.

1
  • #3 18 Kwi 2010 13:20
    papaj
    Poziom 19  

Żeby przeprowadzić próbę trzeba mieć sprzęt( trzeba wydać kasę), anteny z tej samej strony to duży problem na tym budynku (współwłasność, każdy drut na zewnątrz przeszkadza ludziom). Myślałem o sprzęcie który mi będzie gwarantował łączność, czy istnieje?

0
  • #4 18 Kwi 2010 13:44
    Gonza
    Poziom 27  

Raczej ciężko będzie. Przerabiałem podobny temat u siebie. Mój blok ma jakieś 22 lata, mieszkam na 2 piętrze, piwnica również z drugiej strony. Próbowałem jedynie ze zwykłym routerem i kartą wifi w komputerze w piwnicy. Zbyt wiele ścian stoi na przeszkodzie dla sygnału. U kolegi w sąsiednim bloku router stał w pokoju (parter) a w piwnicy po drugiej stronie klatki, w odległości mniejszej niż 10m w linii prostej, laptop odbierał sygnał o niskiej jakości - po drodze tylko dwie ściany. Także najlepiej byłoby zrobić tak jak napisał Kolega powyżej - anteny po tej samej stronie bloku na zewnątrz, albo czekać na opinie bardziej doświadczonych w temacie osób. Ja nie chciałem pakować więcej kasy w testowanie różnych opcji i dałem sobie z tym spokój.

0
  • #5 18 Kwi 2010 13:55
    papaj
    Poziom 19  

Ja nie mogę sobie podarować , jak 3 lata temu ocieplali blok: trzeba było po elewacji pod ociepleniem skrętkę położyć przez sąsiada piwnicę i nie było by problemu, a teraz kanał. No cóż, może ktoś jeszcze coś doradzi.

0
  • #6 22 Kwi 2010 08:08
    papaj
    Poziom 19  

Czy jest szansa na rozwiązanie mojego problemu? Pozdrawiam

0