Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosh WFB1604 okrutnie gorąca woda i zapach spalenizny.

mlaczynski 18 Apr 2010 18:48 3047 10
 • #1
  mlaczynski
  Level 10  
  Witam, w piątek nastawiłem pranie na 40 stopni no i jak zwykle zająłem się pracą, aż tu nagle "trach" dźwięk jakby drzwi w przeciągu trzasnęły. Pobiegłem no i okazało się, że to nie drzwi. W łazience czuć było spalenizną, pralka stanęła, gniazdko do którego była włączona martwe. Na szczęście wszystko wydarzyło się po spuszczeniu wody, więc wyjąłem pranie i okazało się, że było bardzo gorące. Co robić? Dostałem się do centrum dowodzenia tzn programator, hydrostat różne kostki i tu wygląda, że wszystko jest okey, za pewne pralka posiada jeszcze jakiś czujnik być może to on? Czy możecie coś doradzić, może ktoś miał podobna sytuacje i podpowie gdzie zajrzeć. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
 • #2
  Trull
  Level 28  
  Walnęła Ci grzałka, przebicie na masę.
 • #3
  mlaczynski
  Level 10  
  No ale chwila, no przecież grzałką coś steruje... jak nastawiam na 40 to czujnik powinien tego pilnować no a skoro nie upilnował to chyba coś z nim nie tak??> Mógłbyś coś więcej na temat tej grzałki???
 • #4
  Trull
  Level 28  
  Z jednej strony owszem masz programator a z drugiej prosto do gniazdka. Zmierz grzałkę na końcówkach powinno być między 30-40Ω sprawdź również między końcówkami i masą grzałki nie powinno przewodzić. Grzałka jest z przodu zbiornika najprościej spuścić wodę i położyć pralkę na plecach. Do wymiany będziesz musiał zdjąć przednią pokrywę pralki jedna śruba znajduje się pod osłoną szuflady na środki myjące a dwie na dole trzeba również zdjąć fartuch z pokrywy i odkręcić zamek. Po tych czynnościach dolną część pokrywy szarpnąć do siebie i po wyczepieniu z blokad pociągnąć w dół. Grzałka to koszt 35-45 zł.
 • #5
  mlaczynski
  Level 10  
  No dobra dzięki wielkie, przebicie sprawdzę jeszcze dzisiaj ale omów już chałupniczo nie dam rady, jutro jakiś miernik ogarnę i zobaczymy. Śćiągałem już kiedyś także z tym sobie powinienem poradzić. Btw taka grzałka to droga sprawa??
 • #6
  hakers_95
  Level 13  
  Trull wrote:
  Grzałka to koszt 35-45 zł.

  Pozwolę sobie zacytować wypowiedź kolegi Trull :D
 • #7
  slidder
  Level 13  
  Jak będziesz szukał części zamiennych to napisz na PW.
 • #8
  mlaczynski
  Level 10  
  No i masz za wszystko wielkie dzięki ale niestety to nie to... rozkręciłem zgodnie z instrukcją sprawdziłem oporność i wszelkie możliwe przebicia na złączach, grzałka wyglądała jeszcze bardzo korzystanie jak na swoje 13 lat, wszystko w porządku. Postanowiłem nastawic pranie i sprawdzić co się dzieje. Otóż pralka nie pobrała wody... wyłączyłem a w środku ciepło, wniosek? Grzałka to zły trop??? No więc co dalej...?
 • #9
  Trull
  Level 28  
  Zapchany hydrostat , to ta puszeczka z wężykiem , zdjąć wężyk przedmuchać i zadziała.
 • #10
  mlaczynski
  Level 10  
  Okazało się że pompka poboru wody była zepsuta, przez nią uszkodziła się również grzałka ponieważ grzała "na sucho". Koszt naprawy 220 pln. Dziękuje i pozdrawiam.