Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosh WFB1604 okrutnie gorąca woda i zapach spalenizny.

mlaczynski 18 Apr 2010 18:48 2936 10
 • #1
  mlaczynski
  Level 9  
  Witam, w piątek nastawiłem pranie na 40 stopni no i jak zwykle zająłem się pracą, aż tu nagle "trach" dźwięk jakby drzwi w przeciągu trzasnęły. Pobiegłem no i okazało się, że to nie drzwi. W łazience czuć było spalenizną, pralka stanęła, gniazdko do którego była włączona martwe. Na szczęście wszystko wydarzyło się po spuszczeniu wody, więc wyjąłem pranie i okazało się, że było bardzo gorące. Co robić? Dostałem się do centrum dowodzenia tzn programator, hydrostat różne kostki i tu wygląda, że wszystko jest okey, za pewne pralka posiada jeszcze jakiś czujnik być może to on? Czy możecie coś doradzić, może ktoś miał podobna sytuacje i podpowie gdzie zajrzeć. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
 • #2
  Trull
  Level 28  
  Walnęła Ci grzałka, przebicie na masę.
 • #3
  mlaczynski
  Level 9  
  No ale chwila, no przecież grzałką coś steruje... jak nastawiam na 40 to czujnik powinien tego pilnować no a skoro nie upilnował to chyba coś z nim nie tak??> Mógłbyś coś więcej na temat tej grzałki???
 • #4
  Trull
  Level 28  
  Z jednej strony owszem masz programator a z drugiej prosto do gniazdka. Zmierz grzałkę na końcówkach powinno być między 30-40Ω sprawdź również między końcówkami i masą grzałki nie powinno przewodzić. Grzałka jest z przodu zbiornika najprościej spuścić wodę i położyć pralkę na plecach. Do wymiany będziesz musiał zdjąć przednią pokrywę pralki jedna śruba znajduje się pod osłoną szuflady na środki myjące a dwie na dole trzeba również zdjąć fartuch z pokrywy i odkręcić zamek. Po tych czynnościach dolną część pokrywy szarpnąć do siebie i po wyczepieniu z blokad pociągnąć w dół. Grzałka to koszt 35-45 zł.
 • #5
  mlaczynski
  Level 9  
  No dobra dzięki wielkie, przebicie sprawdzę jeszcze dzisiaj ale omów już chałupniczo nie dam rady, jutro jakiś miernik ogarnę i zobaczymy. Śćiągałem już kiedyś także z tym sobie powinienem poradzić. Btw taka grzałka to droga sprawa??
 • #6
  hakers_95
  Level 13  
  Trull wrote:
  Grzałka to koszt 35-45 zł.

  Pozwolę sobie zacytować wypowiedź kolegi Trull :D
 • #7
  slidder
  Level 13  
  Jak będziesz szukał części zamiennych to napisz na PW.
 • #8
  mlaczynski
  Level 9  
  No i masz za wszystko wielkie dzięki ale niestety to nie to... rozkręciłem zgodnie z instrukcją sprawdziłem oporność i wszelkie możliwe przebicia na złączach, grzałka wyglądała jeszcze bardzo korzystanie jak na swoje 13 lat, wszystko w porządku. Postanowiłem nastawic pranie i sprawdzić co się dzieje. Otóż pralka nie pobrała wody... wyłączyłem a w środku ciepło, wniosek? Grzałka to zły trop??? No więc co dalej...?
 • #9
  Trull
  Level 28  
  Zapchany hydrostat , to ta puszeczka z wężykiem , zdjąć wężyk przedmuchać i zadziała.
 • #10
  mlaczynski
  Level 9  
  Okazało się że pompka poboru wody była zepsuta, przez nią uszkodziła się również grzałka ponieważ grzała "na sucho". Koszt naprawy 220 pln. Dziękuje i pozdrawiam.