Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Amplituner Onkyo TX-SR604E brak d德i瘯u

lafa 18 Kwi 2010 19:01 5533 6
  • #1 18 Kwi 2010 19:01
    lafa
    Spec od GSM

Witam amplituner jak w temacie .Usterka objawia sie brakiem dzwi瘯u na wyjsciu wszystkich g這snik闚 oraz s逝chawkach. Pozatym wszystko dzia豉.
    Sekcja wmacniacza dzia豉 prawid這wo bo si wzbudza napiecia na konc闚kach tez s ok. +12V i - 12V jest. 5V na procesorach te jest. Wydaje mi sie ze przeka幡iki te od g這snik闚 nie klapi chocia jak pod豉czam g這snik to s造chac lekki stukot w g這郾iku.
    Wygl康a to tak jak by sygna z DSP nie dochodzi do wzmacniacza ,nie wiem juz z ktorej strony to ugry潭 :cry:
    Posiadam serwis闚k .
    Odczyta貫m tez warto軼i z DSP DEBUG MODE jest nast瘼uj帷a :
    E0A48K0N/004?x4

Mo瞠 kto z Was spotka si z takim uszkodzeniem w tym modelu,przeszuka貫m forum i znalaz貫m podobny watek ale w innym modelu pad d豉wik przy stabilizatorze jednak opis solucji naprawczej odnosi sie do konkretnego numeu elementu w danym modelu wiec nie mam jak odnie嗆 sie do tego w moim przypadku .

prosz o sugestie mog jeszcze cos pomierzy i napisac ale musze si o co zaczepic :D

0 6
  • Relpol
  • #2 19 Kwi 2010 09:17
    Artur k.
    Admin grupy audio

Skoro twierdzisz, 瞠 sygna z DSP nie dochodzi na ko鎍闚k mocy, to sprawd to! Mo瞠sz przecie od陰czy DSP i poda sygna bezpo鈔ednio na ko鎍闚k mocy (najpro軼iej dotykaj帷 palcem wej嗆). B璠ziesz mia punkt zaczepienia - ko鎍闚ka lub co przed ni.
    Nie znam tego sprz皻u, opisuj jedynie standardowe procedury serwisowe.

0
  • Relpol
  • #3 19 Kwi 2010 16:51
    lafa
    Spec od GSM

Stopie ko鎍owy mocy jest dobry na bank sprawdzi貫m to podaj帷 sygna bezpo鈔ednio na wejscie wzmacniacza.

Problem tkwi gdzies w "przedwzmacniaczu" tylko to nie jest tosca :D jest tu torszke bardziej skomplikowana elektronika.

Napi璚iowo wszystko mi si zgadza ,chyba ze co przeoczy貫m.

0
  • #4 19 Kwi 2010 19:20
    adamjur1
    Poziom 39  

A czy ten amplituner ma setup z ustawianiem "istnienia " i rozmiaru kolumn
    ( u mnie w 506 jest w hadware setup small/large/none i jak jest none to nie gra.... :cry:)
    Pozdr.J.

1
  • #5 19 Kwi 2010 19:41
    artis666
    Poziom 26  

Artur k. napisa:
    poda sygna bezpo鈔ednio na ko鎍闚k mocy (najpro軼iej dotykaj帷 palcem wej嗆).

Kiedy tak zrobi貫m. Naprawa kosztowa豉 46z (bez robocizny, serwisowa貫m sam), 4 tranzystory ko鎍owe uwalone z powodu zjawiska jakie powstaje przy dotykaniu otwartego wej軼ia wzmacniacza palcem.

Tak wi璚, je瞠li nie wiadomo jaka jest czu這嗆 wej軼iowa ko鎍闚ki - Odradzam.

0
  • #6 19 Kwi 2010 21:22
    000andrzej
    Poziom 37  

artis666 - zbieg okoliczno軼i albo bardzo du瞠 廝鏚這 pola elektromagnetycznego.
    No, jeszcze elektryczno嗆 statyczna. Nie spotka貫m si z tym, ale teoretycznie jest to mo磧iwe.

0
  Szukaj w 5mln produkt闚