Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skoda favorit - słabe ogrzewanie

pelermo 18 Kwi 2010 20:37 3109 10
  • #1 18 Kwi 2010 20:37
    pelermo
    Poziom 14  

Witam mam problem z ogrzewaniem w skodzie favorit rok 92 1.3L
    Zimą w samochodzie nie było zbyt przyjemnie;/ robiłem trasy po 70km i była tylko taka temperatura że nie zamarzały szyby nic po za tym;/;/ więc postanowiłem że wiosną kiedy jest ciepło i można porobić coś przy samochodzie naprawie ten problem;]

Zacznę od początku...

Kiedy rozgrzeje silnik do normalnej temperatury to na pierwszym biegu nawiewu leci dość ciepłe powietrze kiedy przełączę na drugi bieg leci chłodne powietrze a jak włączę trzeci bieg to leci zimne powietrze;/;/ więc z niewiadomych przyczyn nawiew ochładza powietrze.

Dziś rozebrałem cały nadmuch i...
    nagrzewnica jest w dobrym stanie zero kamienia nagrzewa się cała więc na moje można by było ją wykluczyć

termostat był wymieniany

zawór nagrzewnicy też był wymieniany

Jeśli ktoś wie jak można to naprawić żeby zrobiło się ciepło w samochodzie to proszę o pomoc. Pozdrawiam

0 10
  • #2 18 Kwi 2010 21:21
    bestler
    Admin DIY, Automatyka

Słaby przepływ płynu przez nagrzewnicę. Najprawdopodobniej zapchany zawór do regulacji temperatury bądź jakieś rurki obwodu nagrzewnicy.

Często bywa tak, że linka od zaworu się rozreguluje i zawór nie jest dobrze wysterowywany.

0
  • #3 18 Kwi 2010 23:07
    pelermo
    Poziom 14  

Właśnie z tym słabym obiegiem wody to nagrzewnica raczej nie jest zapchana lub inne rurki lecz podpowiedziano mi na innym forum że to może być pompa wody??Co o tym sądzisz??

0
  • #4 18 Kwi 2010 23:20
    bestler
    Admin DIY, Automatyka

Pompa niestety również wchodzi w grę. Ja jednak dobrze bym sprawdził zawór do regulacji temperatury.

0
  • #5 18 Kwi 2010 23:36
    pelermo
    Poziom 14  

Dobra dzięki przy składaniu zwrócę szczególną uwagę na zawór żeby dobrze był przykręcony na linkę jeśli to nie pomorze to wymienię pompę wody i dam znać na forum bo możliwe że ktoś też ma bądź będzie miał taki problem. Wielkie dzięki kolego @bestler za poświęcony czas pozdrawiam

Moderowany przez Błażej:

A czemu nie Kaszuby lub Podlasie?

0
  • #6 19 Kwi 2010 09:01
    shadow0013
    Poziom 34  

Sprawdź osłonę wlotu ciepłego powietrza, kiedyś mi zgniła ta blacha po jej wymianie poprawiło się.

0
  • #7 19 Kwi 2010 17:50
    syczylyjczyk
    Poziom 15  

uszkodzona pompa płynu -przegrzany silnik.

0
  • #8 19 Kwi 2010 22:21
    pelermo
    Poziom 14  

Pompa wody- Po dłuższym zastanowieniu to jeśli by była uszkodzona to bym miał problem z gotującą się wodą, żadnych takich problemów nie mam. Jeśli ściągnąłem pasek klinowy i poruszałem góra dół to miała minimalny luz ale to chyba jest normalne że musi troszkę luzu mieć. Czy mogę nie mieć kłopotu z gotującą się wodą a mieć słabe krążenie cieczy spowodowane zepsutą pompą??

przegrzany silnik-można to jakoś sprawdzić czy silnik jest przegrzany??

0
  • #9 20 Kwi 2010 14:20
    syczylyjczyk
    Poziom 15  

Nie miałbyś obiegu, w krótkim czasie dochodziłby do stanu wrzenia ,płyn zostałby wypchnięty z układu ,nie to bez sensu . zmień warsztat.

0
  • #10 20 Kwi 2010 16:21
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 27 Lip 2010 12:03
    marobo
    Poziom 9  

Wymień nagrzewnicę, zapchana na 80%.

-1