Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BOSCH - który model, cztery do wyboru

cxax 18 Kwi 2010 21:12 12461 10
  • #1 18 Kwi 2010 21:12
    cxax
    Poziom 10  

Witam
    Muszę stosunkowo szybko kupić nową pralkę, wybór padł na firmę BOSCH. W moim przedziale cenowym (do 1300 pln) znalazłem 4 modele:
    WAE2036EPL
    WAE20363PL
    WAE2436EPL
    WAE24363PL

Dwa ostatnie mają wyższe obroty wirowania i lepszą klasę energetyczną wirowania. Czy różnią się czymś jeszcze?
    Czym różnią się modele EPL od 3PL?

Pozdrawiam

0 10
  • #2 19 Kwi 2010 22:53
    Logi
    Poziom 19  

Z tego co wiem to modele WAE2436EPL i WAE24363PL różnią się wymiarami zewnętrznymi oraz zużyciem wody. Jedna ma 45 litrów a druga 65 litrów

0
  • #3 20 Kwi 2010 06:38
    cxax
    Poziom 10  

Logi napisał:
    Z tego co wiem to modele WAE2436EPL i WAE24363PL różnią się wymiarami zewnętrznymi oraz zużyciem wody. Jedna ma 45 litrów a druga 65 litrów

Według strony producenta wymiary i wielkość wsadu są identyczne, różnią się wagą.

Wczoraj w sklepie powiedziano mi, że te modele BOSCH produkowane są w polsce i zdecydowanie bardziej polecają AEG-Electrolux i GORENJE. Prawda to?

0
  • #4 20 Kwi 2010 08:40
    nares
    Specjalista AGD

cxax napisał:
    Wczoraj w sklepie powiedziano mi, że te modele BOSCH produkowane są w polsce

I są bardzo dobrej jakości.

0
  • #5 20 Kwi 2010 10:28
    Koolo
    Poziom 16  

Jak dla mnie to kuriozum wolimy sprzęt robiony przez rumuna lub chińczyka aby tylko nie polski.
    Argumentu typu "sprzedawca w sklepie powiedział" to nawet żal komentować ;-)

0
  • #6 20 Kwi 2010 18:48
    soundscape
    Poziom 11  

WAE2036EPL - ma program syntetyki 60C oraz syntetyki i bawełne 20C
    WAE20363PL - zamiast powyższego jest program jeans, syntetyki i bawełna 30C
    i tyle czym się różnią te pralki. Dla wyższych predkości obrotowych bedzie pewnie tak samo.

0
  • #7 21 Kwi 2010 00:11
    editor
    Poziom 13  

łaciate - made in poland
    nałęczowianka - made in poland
    junak - made in poland
    syrena - made in poland
    hejnał z wieży mariackiej - made in poland
    łoscypek - made in poland
    białowieskie żubry - made in poland
    and last but not least - not made in poland
    polskie kobiety - made in poland

i co? rezygnować z polskiego? :D

0
  • #8 21 Kwi 2010 12:37
    cxax
    Poziom 10  

Dziękuję za komentarze.

Nie przeszkadza mi, że coś jest produkowane w Polsce. Mam odkurzacz Zelmer i jestem bardzo zadowolony, to samo tyczy się robota kuchennego MPM. Jeśli tylko rodzimy produkt jest dobrej jakości to wolę go zdecydowanie od zagramanicznego, chociażby ze względu na dostępność części i akcesoriów.

Jeśli chodzi o sprzedawców w sklepach to wielokrotnie zdarzyło mi się przyłapać ich na bezkresnym morzu niewiedzy o sprzedawanym sprzęcie. Nie zmienia to faktu, że czasem trafi się jakiś znający się na rzeczy.

BOSCH daje obecnie 5 lat gwarancji, po wykupieniu dodatkowej gwarancji w GORENJE albo AEG-Electrolux cena pralki przekracza dopuszczalny budżet, więc wygląda na to, że zdecyduję się na BOSCHa.

Czy jest jeszcze jakiś model BOSCH, który powinienem wziąć po uwagę?

Z góry dziękuję za pomoc.

0
  • #9 22 Kwi 2010 10:55
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 22 Kwi 2010 12:45
    ~wac
    Poziom 20  

Ja mam pralke Boscha Logixx 8 niemieckiej produkcji i żałuje ,że nie kupiłem prostszej i tańszej właśnie polskiej produkcji.W mojej amortyzatory tak stukają jak w jakiejś starej zużytej pralce ,już nie wspomne o kłopotach z wyważeniem ładunku przed odwirowaniem.Zawieszenie zbiornika ma konstrukcje jak z galarety.Niektórych ładunków nie jest w stanie odwirować.

0
  • #11 12 Maj 2010 14:30
    cxax
    Poziom 10  

Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Wybrałem WAE20363PL - chodzi cicho, pierze dobrze, nie lata po łazience. Jestem bardzo zadowolony.

Tymczasem zapraszam do pomocy w sprawie kupna lodówki. Tutaj jest link do mojego kolejnego posta: Link

2