Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Daewoo DLT-32C3B - brak podświetlenia

19 Kwi 2010 09:22 5195 7
 • Poziom 19  
  Witam

  W tym TV zaraz po włączeniu na chwile uruchamia się podświetlenie (1 sek) z małym świerszczeniem invertera (INVFT320A), reszta układów pracuje prawidłowo. W jaki sposób można sprawdzić czy uszkodzenie jest po stronie invertera czy świetlowki?

  TV Daewoo DLT-32C3B - brak podświetlenia

  Pozdrawiam
 • Poziom 17  
  Witam.

  Poprawa lutowania inwretera, transformatory i wtyki przedewszystkim. Transformatory sprawdź omomierzem i porównaj między sobą. Może być jeden uszkodzony.

  Powodzenia.
 • Poziom 18  
  Mam taki inwerter 100% sprawny do zbycia.
 • Poziom 14  
  Tak jak napisał przedmówca: sprawdź przede wszystkim trafka, bezpieczniki (przytrzymaj dłużej miernik, bo ładujące się kondki potrafią oszukać ucho), tranzystory (mają często zwarę), obejrzyj pod lupą drobnicę SMD ze szczególnym uwzględnieniem diod. Świetlówki sprawdzaj podłączając kondensatorek 200-300 pF do gniazda równolegle ze świetlówką za każdym razem ponownie włączając telewizor. Sprawnej nie zaszkodzi a niesprawną oszuka.
 • Poziom 18  
  Z tym inverterem pracuje zespół świetlówek połączonych na zasadzie jednej mono-maty.Na próbę możesz na wyjście podłączyć jedną świetłówkę z innej zdemontowanej matrycy, ale na chwilę, prąd invertera jest za duży aby zasilić na dłużej jedną świetlówkę. Wymień dwa duże elektrolity na inwerterze, jeżeli to nie pomoże- wymiana modułu na sprawny.
 • Poziom 20  
  Mam na stole identyczny model z identyczną usterką. Wczoraj uruchomił się ( jak twierdzi klient ) czerwonawo podświetlony, dzisiaj na ok. 2 sek. podświetlenie błyśnie ledwo widocznym światłem i wyłącza się. Równolegle do przewodów wychodzących do mono maty podświetlającej zapiąłem 2 kondensatory 470pF/1KV- połączone w szereg. Tak oszukany uruchamia się ( podświetlenie słabo widoczne ).
  Matryca Samsunga LTA32WT-LF2 jest do zdobycia w rozsądnej cenie ?.
 • Poziom 17  
  Witam.

  Zapytaj się pod tel. 22 758 21 82 , mogą mieć w rozsądnej cenie.

  Powodzenia
 • Poziom 19  
  Witam

  TV został naprawiony po przez wymianę podświetlenia na standardowe świetlówki (z całą obudową) wraz z inverterem.

  Pozdrawiam