Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5720ZG - błędy wyświetlania kolorów.

bryszka 19 Kwi 2010 00:02 1511 1
  • #1 19 Kwi 2010 00:02
    bryszka
    Poziom 2  

U mnie jest podobnie Acer Aspire 5720ZG lecz skąd wiesz że to nie uszkodzona karta grafiki która w przypadku tych laptopów nie jest zintegrowana tylko można ją odpiąć i wymienić. W przypadku mojego laptopa po włączeniu po chwili zapala się ekran, jest jasny i ma cienkie pionowe prążki różowe, niebieskie ogólnie kolorowe cieniutkie, natomiast po podłączeniu do zewnętrznego monitora to juz jest krata poziome i pionowe kreski krata ale gruba i raz w brąz wpadająca a to znowu granatowa. Może jakieś pomysły? pozdrawiam

Zasady na forum są proste: Mam problem - zakładam temat, a nie śmiecę w cudzym.
    Posty wydzieliłem.

Matuzalem

0 1
  • #2 25 Kwi 2010 19:11
    Rysiekchaszcz
    Poziom 11  

Postaram Ci się odpowiedzieć zwłaszcza że znalazłem przyczynę (jedną z przyczyn) wieszania się grafiki w komputerach
    Acer aspire 5720z
    1.Objawy - nagle ekran podzielił się na 6 małych ekranów. Dosłownie to wyglądało tak: Od góry do dołu po dwa małe ekrany w 3 rzędach oraz potrafił dodatkowo wstawić kropeczki od góry do dołu.
    2.Objawy nie tylko przy windzie ale też po uruchomieniu i wejściu do BIOS-a
    3.Pod spodem po lewej stronie przy wentylatorze komp bardzo gorący.
    4.Wyłączyłem go całkiem i odkręciłem klapkę obudowy nad prockiem i wentylatorem.
    5. Radiatory tak gorące że można się było poparzyć.
    6.Właczyłem po paru minutach - wentylator chodzi - po chwili zwalnia ale
    się kręci dalej. Obraz normalny - mijają 2 do 3 minut i to samo.
    7.Odkręcam wentylator (przy wyłaczonym zasilaniu i odpiętej baterii) i EUREKA :-)
    - Pomiędzy wentylatorem a żeberkami chłodnicy (wygląd jak w samochodzie) warstwa brudu w formie takiego jakby filcu na żeberkach radiatora chłodniczki uniemożliwiała przepływ powietrza.
    NAPRAWA:
    1. Oczyszczenie pędzelkiem chłodniczki przy wyjętym wentylatorze a następnie przedmuchanie go sprężonym powietrzem
    2. Montaż wentylatorka i ponowne odpalenie kompa.
    Po około 30 minutach temperatura radiatorw nie przekraczała 40 stopni a laptop chodził jak intercity :D
    Warto zajrzeć i posprzątać

0
  Szukaj w 5mln produktów