Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

schemat połączeń kominka wodnego z kotłem gazowym 1-funkc.

Lza 19 Kwi 2010 12:36 10027 4
  • #1 19 Kwi 2010 12:36
    Lza
    Poziom 9  

Dzień Dobry;

W najbliższym czasie chcę kupić kominek z płaszczem oraz kocioł. Potrzebuję dokładnego schematu podłączenia kominka wodnego z piecem gazowym 1-funkcyjnym.

Chciałbym, by kocioł gazowy oraz kominek zamiennie ogrzewały wodę do mycia (CWU) oraz wodę w grzejnikach (CO)

zamierzam kupić kominek Lechma 190, kocioł Vaillant Eco-Tec VL plus 246/3-5, ogrzewacz wody Lemet dwupłaszczowy 140 litrów, sterownik do kominka: tatarek kominek lux,(obsługuje niezależnie 3 pompy)

co będzie jeszcze potrzebne do wykonania takiego połączenia i jak je realizować, żeby to wszytsko działało?

0 4
  • #2 19 Kwi 2010 18:52
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 20 Kwi 2010 13:15
    Lza
    Poziom 9  

ten post który podlinkowałeś tyczy się tylko podpięcia kominka pod grzejniki. ja chciałbym, żeby kominek grzał też wodę użytkową.

sterownik tatarek kominek plus/lux obsluguje 3 pompy, (jedną dla obiegu koninek- wymiennik płytowy, jedną dla obiegu wymiennik - grzejniki, jedną dla obiegu wymiennik - zasobnik CWU)

zasobnik CWU oraz instalacja CO wraz z grzejnikami są już wykoanane/zainstalowana, tak jak pisałeś moce grzejników są wyliczone na kocioł kondensacyjny, więc dla kominka "za duże" ale od tego są głowice termostatyczne. Podstawowym źrodłem cieopła ma być kocioł gazowy, natiomiast skoro już będę sobie palił od czasu do czasu w kominku, to dlaczegóżby nie wykorzystać tej energii. koszty samej instalacji są dla mnie drugorzędne.
    Decyzja juz zapadła i będę się jej trzymać :)

potrzebuję więc teraz fachowego schematu jak to połączyć by działało.. :-/

0
  • #4 20 Kwi 2010 15:11
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Lza napisał:
    potrzebuję więc teraz fachowego schematu jak to połączyć by działało.. :-/

Myślę, że po fachowy schemat powinieneś udać się do projektanta. Tu możesz otrzymać jedynie ramy schematu, ale szczegóły ?
    Dyletantem byłby ten, kto dałby Ci takie coś na forum.

0
  • #5 20 Kwi 2010 19:55
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

Lza napisał:
    ...koszty samej instalacji są dla mnie drugorzędne.

Więc cóż to - parę stówek dla Projektanta za fachowy schemat.

0