Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ma造 czujnik przesylajacy swoje wspolrzedne

19 Apr 2010 13:59 1049 2
  • Level 11  
    Witam,

Nie wiem czy pisze w dobrym dziale jesli nie prosze o przeniesienie.

Potrzebuje zrobic maly jakby gps, tzn. mam ul z pszczlolami i interesuje mnie poruszanie sie konkretnej pszczoly. chcialbym jej umiescic na grzbiecie czujnik wielkosci srednicy kropki 2mm max 3mm ktory bedzie wysylal mi dane do odbiornika wtedy kiedy bede potrzebowal informacje ze wspolrzednymi wzgledem mojego odbiornika w jakim miejscu sie znajduje aby poprostu we wielkim stadzie latwo ta jedna pszczolke odnalesc. interesuja mnie wszelkie mozliwe sposoby. problemem tu oczywiscie jest wielkosc tego czujnoka ;/ no ale mam nadzieje ze sa jakies sposoby zeby zrobic chociaz jakiekolwiek polaczenie miedzy czujnikiem a odbiornikiem. Moglobybyc nawet cos na zasadzie wykrywacza metali im blizej znajduje sie moje urzadzenie tym mocniejszy sygna.

Jesli chodzi o zasieg wystarczy 0.5m im wiecej oczywiscie lepiej.
  • Level 35  
    Jedyna mo磧iwo嗆 na szybko jak widz to pole magnetyczne. Ma造 magnes neodymowy + ca造 szereg trzyosiowych czujnik闚 magnetycznych.

Inna mo磧iwo嗆 to oznaczenie kolorem i du穎 kamer, ale co takiego zginie w roju pszcz馧.

Posiadam w sprzeda篡 takie czujniki, ale czy to zadzia豉 tak jak chcesz to nie wiem. Obawiam si, 瞠 magnes b璠zie na tyle ma造 (瞠by pszczo豉 mog豉 go d德iga), 瞠 trudno b璠zie rozpozna jego pole i dokona lokalizacji.
  • Level 11  
    A s逝chaj mog豚ys mi przes豉c dane na temat tego magnesu ktory ty masz do sprzedazy?