Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja / reset licznika SAMSUNG SCX-4623F lub MLT-1052

gacek_krzych 29 Kwi 2011 15:42 45831 54
    szumi86
    Poziom 9  
    Bardzo proszę o pomoc: Kupiłem od doktortusz.pl firmware do mojego Samsunga scx4623f i wgrałem wszystko według manuala tutaj zamieszczonego, ale na koniec operacji pokazuje mi, że jest niekompatybilna kaseta tonera.

W raporcie pokazuje co prawda, że jest wgrane to nowe oprogramowanie, ale ciągle jest pusty toner.

Co z tym zrobić?
  • Relpol przekaźniki
    rys57
    Moderator
    szumi86 napisał:
    Kupiłem od doktortusz .pl firmware (...) ciągle jest pusty toner.

Co z tym zrobić?
    Dzwonić do sprzedawcy. Zapłaciłeś - ma działać. Nie działa - żądaj zwrotu pieniążków.
  • Relpol przekaźniki
    szumi86
    Poziom 9  
    No to jeszcze jedna kwestia.

Wybaczcie, że tak bezczelnie,ale nie mogę sobie sam poradzić ;)

Chodzi o oryginalny firmware do Samsunga scx 4623f wersja 2.01.00.98 - gdzie można to zdobyć?
    Ponoć na stronie producenta, ale ja szukam i szukam i nic takiego tam nie znajduję.

Czy wie ktoś, gdzie to można znaleźć?
    Tadeusz Stasiak
    Poziom 12  
    Mam dziwny przypadek z Samsung SCX 4623f. Wersja firmware 2.01.00.99. Po wgraniu firmware drukarka uruchomia się i w chwili przejścia w stan gotowości wyłącza się. Słychać tylko kliknięcie przekaźnika. Po chwili drukarka startuje i znów to samo. Ciekawostką jest to że przy otwartych klapie od tonera maszyna jest dostępna w menu i dla komputera. Po zamknięciu klapy umiera. Próbowałem już kilku firmware z podmianą SN oraz metody klonowania SN przez wgranie dampa do kości 24C256. Nic nie pomaga. Ma ktoś jakiś pomysł co z fantem zrobić???
    budzik05
    Poziom 1  
    Witam, gdzie się dosypuje proszek w tym tonerze? nie mogę odszukać żadnego korka ani nic z tych rzeczy...
    groldominika
    Poziom 8  
    budzik05 napisał:
    gdzie się dosypuje proszek w tym tonerze?

Na YT masz wiele filmików pokazujących jak napełnić toner więc zachęcam do obejrzenia.
    Mat_91
    Poziom 25  
    Koledzy proszę o radę :) Zastanawiam się nad zakupem drukarki scx-3200 lub 4623f ale co z tym firmware? Czy ten od doktortusz działa w końcu poprawnie? I czy współpracuje z tonerem startowym? Nie szukam rozwiązania darmowego tylko skutecznego :) Natomiast do scx3200 na allegro jest dostępnych mnóstwo chipów w tym "wieczne chipy", działa to?;> Którą drukarkę wybrać pod względem tańszej eksploatacji w przyszłości i mniejszych problemów z uzupełnianiem tonera?:>
    hotek
    Poziom 15  
    Podłączam się do pytania @Mat_91 ponieważ również obstawiam te dwa modele urządzeń.
    Jeżeli chodzi o chipy z allegro do scx-3200 to dowiedziałem się że chip działa z każdą wersją o ile: "pod warunkiem że nie została ona zaktualizowana". Lecz są to chipy tylko na 1.5k.
    Byłbym wdzięczny zatem podobnie pewnie jak użytkownik @Mat_91 za polecenie godnej oferty pozwalającej na dość tanią eksploatację.
    Najlepiej aby wypowiedział się ktoś kto zakupił taką drukarkę na alledrogo etc, w celu potwierdzenia że ma zjadliwy dla fixów/chipów firmware.
    Pozdrawiam
    nateg
    Poziom 11  
    Niestety soft fix w wersji v2.01.00.93 nie działa
    z drukarką Samsung SCX-4623FN w wersji v2.01.00.97.

Dodano po 2 [godziny] 15 [minuty]:

Witam. Zamieszczam wsad do SCX-4623FN v2.01.00.97 (wersja z LAN).

Sprawdzany tylko na tym modelu z tą wersją firmware.

Instalacja przebiega w sposób analogiczny jak w poprzednich wersjach.

1. Wyłączyć drukarkę.
    2. Wyjąć toner.
    3. Zakleić taśmą styki chip'a.
    4. Włożyć toner.
    5. Włączyć drukarkę z przyciśniętym klawiszem STOP
    6. Wcisnąć szybko jeszcze raz stop.
    7. Po wyświetleniu komunikatu Waiting image podłączamy kabel USB.
    8. Rozpakowujemy archiwum do nowego folderu i przeciągamy plik FIX_SCX4623FN_V2.01.00.96.hd na plik wykonawczy usbprns2.exe.
    6. Czekamy kilka minut obserwując wyświetlacz drukarki. (Program..01E00 itd.)
    7. Po zakończeniu otrzymamy komunikat Program Complete.
    8. Drukarka powinna się zrestartować.

Powodzenia
    xxprzemek
    Poziom 1  
    jest już może jakiś sposób na fix do v2.01.01.01 4623f?
    duzers
    Poziom 14  
    Soft do SCX-4623F v99, na ruskich stronach piszą, że działa, sam nie testowałem, każdy na własne ryzyko wgrywa... Link

1. Pobierz i rozpakuj _SCX4623f_V99.ZIP FIX archiwum
    2. Uruchom ChangeSN, wpisz nr seryjny Z2U1BFFB100942X kliknij przycisk Zmień numer seryjny za pomocą USB
    3. Po zakończeniu uruchom ponownie komputer i zawsze sprawdź czy numer się zmienił!
    4. Uruchom dwn4623f_V99.bat. Proces jest dość długi (ale nie więcej niż 10 min), na koniec restart systemu.
    5. Zakleić chip w tonerze.
    maks_robert
    Poziom 2  
    Czy ktoś się spotkał z softem do drukarki SCX-4623FW jest to wersja z obsługa wi-fi?
    Tak się zastanawiam nad reseterem do chipów tonerów na youtube znalazłem filmik ze sprytnym urządzeniem niestety da się kupić go od chińczyków w ilościach hurtowych.
    Ktoś wie gdzie coś takiego kupić u nas w Polsce za rozsądne pieniądze?
    Link do filmu
    manrosta
    Poziom 10  
    xxprzemek :jest już może jakiś sposób na fix do v2.01.01.01 4623f?

Tutaj jest rozwiązanie:
    http://mo-skin.livejournal.com/11158.html

W skrócie należy zmienić serial number naszej drukarki ,a następnie wgrać nowe oprogramowanie dedykowane dla tego numeru seryjnego.Trzeba tylko uważać i sprawdzić przed fleszowaniem czy sn rzeczywiście się zmienił ,bo jeśli nie i przeprogramujemy ze starym numerem to drukarka padnie i tylko ratunek tym:
    http://mo-skin.livejournal.com/11158.html
    Gembiak2
    Poziom 16  
    Witam Panów.
    Tak się składa, że mam do wszystkich wersji softów i większości drukarek i urządzeń, wystarczy zapytać. Co do niektórych wypowiedzi w tym temacie to włos mi się jeży... należy stosować fix'y w wersji takiej jaka jest drukarka, a nie wgrywać na pałę, bo po takim wgraniu można sobie drukarkę zepsuć. Z tego co się orientuję to na allegro wieczne chipy dostępne są za bardzooo małe pieniądze i jak ktoś chce to robić po raz pierwszy warto dać np. te 14 zł i kupić gotowy fix, gdzie jeszcze mamy pomoc techniczną w razie co. Ja np. sprzedaję fixy również z zachowaniem gwarancji producenta a działa to tak - wgrywamy fix pod dany model drukarki (nie jakiś kombinowany tylko pod dany s/n), a w razie problemu wysyłam oryginalny wsad i nie ma śladów fix'owania.
    slavo18035
    Poziom 7  
    Gembiak2 napisał:
    Z tego co się orientuję to na allegro wieczne chipy dostępne są za bardzooo małe pieniądze .

A masz moze link , bo ja nie moge tego znalezc ;(
    slavo18035
    Poziom 7  
    Gembiak2 spoko facet , pomoc pierwsza klasa i uczciwość , w moim przypadku fix nie chodził i pomimo że wpłaciłem mu kasę ryzkując i płacąc ze coś czego nie miałem kasę zwrócił bez żadnego problemu , jednym słowem osoba godna polecenia , drukarka się nie zepsuła co bardzo ważne!!!
    damiano120
    Poziom 8  
    duzers napisał:
    Soft do SCX-4623F v99, na ruskich stronach piszą, że działa, sam nie testowałem, każdy na własne ryzyko wgrywa... Link

2. Uruchom ChangeSN, wpisz nr seryjny Z2U1BFFB100942X kliknij przycisk Zmień numer seryjny za pomocą USB
    3. Po zakończeniu uruchom ponownie komputer i zawsze sprawdź czy numer się zmienił!
    4. Uruchom dwn4623f_V99.bat. Proces jest dość długi (ale nie więcej niż 10 min), na koniec restart systemu.
    5. Zakleić chip w tonerze.

Witam, potwierdzam prawidłowe działanie drukarki po wgraniu tego firmware. Licznik tonera został wyzerowany, co potwierdza wydrukowany raport. Natomiast chyba powinna być inna kolejność kroków (przynajmniej ja tak zrobiłem i działa). Ja proponuje tak:

3. Uruchom drukarkę ponownie (nie wiem czy komputer też trzeba, ale sądzę, że nie) i sprawdź czy numer się zmienił (ja nie sprawdziłem, bo nie wiedziałem jak).
    4. Zakleić chip w tonerze (ja całkowicie go wyciągnąłem)
    5. Uruchom dwn4623f_V99.bat. Proces jest dość długi (ale nie więcej niż 10 min), na koniec restart drukarki. (tak naprawdę proces ten u mnie trwał 2 minuty i podczas jego wykonywania pojawiały się różne znaki na wyświetlaczu drukarki).
    6. Po ponownym uruchomieniu drukarki powinna być gotowa do pracy i nie pokazywać komunikatu o tonerze.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Gembiak2
    Poziom 16  
    Wyłączenie drukarki jest konieczne, to tzw. pewnik zmiany s/n. Czas 10 minut też jest prawidłowy trzeba wziąć pod uwagę stare komputery z usb 1.0 czas się wydłuży a lepiej poczekać niż potem wydawać pieniądze :)
    LordSzaman
    Poziom 1  
    witam,

czy ktoś już poradził sobie z fixowaniem softu 2.01.01.01 ??
    sam znalazłem dwie stronki, gdzie są gotowe materiały jedna ruska z której nie mogę nic ściągnąć, bo niby strona nie jest dostępna obecnie w naszym kraju http://www.printservis.com.ua/index.php/blog/item/50-scx-4623f-v2010099-v2010100-v2010101

druga stronka hiszapńska i tutaj ściągnąłem paczkę, ale nie wiem co dalej robić http://taringadescargas.com/downloads/93104235/Flash-Samsung-scx-4623f-v2_01_01_01.html

jakby ktoś mógł pomóc to byłbym wdzięczny
    nimda1
    Poziom 1  
    Witam,
    mam SCX-4623FN i używam tonerów jednej z sieci (nie oryginalnych).
    Może zabrzmi to śmiesznie ale spece od tych tonerów kazali mi zakleić styki na tonerze najzwyklejszym skoczem i nie aktualizować drukarki. Sposobu używam od roku i nie mam najmniejszych problemów z drukowaniem do ostatniego ziarenka toneru.
    Gembiak2
    Poziom 16  
    :) to znaczy, że był wgrany już soft alternatywny.
    javad
    Poziom 1  
    witam : Samsung SCX-4623FH w wersji v2.01.01.02 ?
    gawlus340
    Poziom 1  
    Witam,

Panowie potrzebuje konkretny fix ale nigdzie nie mogę dostać tego ustrojstwa.

SAMSUNG SCX-4623FN

seral : Z32SBFFB800472R
    ver : 2.01.01.00

LICZE NA POMOC
    groldominika
    Poziom 8  
    @up
    Jest taki FIX ale osobiście nie próbowałam, czekam aż ktoś to sprawdzi. Instrukcja i potrzebne pliki są TU

UWAGA: Wykonujecie to na Własną odpowiedzialność!
    groldominika
    Poziom 8  
    Witajcie, mam pytanie. Kończy mi się toner startowy w 4623FN i zastanawiam się nad jego uzupełnieniem i wymianą chipa. Znalazłam taką oto ofertę. Zastanawiam się czy taki chip to nie ściema i rzeczywiście działa. Może ktoś z Was już przerabiał ten temat albo korzysta z tego rozwiązania i się podzieli informacją czy warto zakupić?