Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja / reset licznika SAMSUNG SCX-4623F lub MLT-1052

19 Kwi 2010 14:13 45729 54
  • Poziom 11  
    Witam,
    Drukareczka laserowa jak w temacie i problem eksploatacyjny. Jak jej wyzerować licznik lub jak zrobić aby drukowała po dosypania tonera. Z tego co zauważyłem to w tym modelu zapamiętuje chyba nr seryjny tonera. Wiem jak to zrobić na SCX-4300 ale nadal nie wiem jak w 4623F. Wiem jak wejść do trybu tech ale opcja reset counts FLT oraz ADF SCAN CNT nic nie daje. Próbowałem też ALL Data Reset. Można coś na to poradzić czy nie bardzo? Proszę uprzejmie o pomoc ewentualnie wiadomość na priva jak to ugryźć bo brak mi już sił do niej...
  • Poziom 14  
    Tej drukarki na dzień dzisiejszy nie przerobisz. Także nie dostaniesz chipa do tonerów. Przewróciłem do góry nogami Internet, dzwoniłem po wielu serwisach w całej polsce i wszyscy byli jednogłośni.
  • Poziom 11  
    ja też właśnie szukałem długo, nawet tajskie fora tłumaczyłem i nic. Na allegro widziałem aukcje gościa który rzekomo jak się wysłało do niego drukarke to zatrzymywał jej licznik tylko już nie pamiętam czy to dokładnie o ten model chodziło :( jakby sie cos zmieniło to napiszesz priva albo cos?
  • Poziom 11  
    Przegladalem ostatnio allegro i z glupa znalazłem aukcje. Ciekawe jak te wieczne chipy działaja... Orientuje sie ktos coś na ten temat?
  • Poziom 10  
    Witam,
    i ktoś znalazł ten chip - z tego co w Internecie to ktoś w Tajlandii sprzedaje ale zamówienie trzeba złożyć na 5.000 szt.
    Jak ktoś coś znajdzie to dajcie znać
  • Poziom 14  
    Na chwilę obecną jest już możliwość przeróbki za pomocą upgrade-u oprogramowania drukarki - tak serwis przerobił moją. Niestety koszty usługi megadrogie. Podejrzewam, że gdzieś w internecie da się znaleźć opis tego patentu.
  • Poziom 15  
    Potwierdzam

Dzisiaj tez serwis mi przerobil taka drukarke - koszt 150zł Drukarka działa z kazdym tonerem bez chipa

Pozdr
  • Poziom 2  
    Można samemu zmienić soft drukarki. Wystarczy ściągnąć paczke http://toners.com.pl/programy_do_resetowania_licznika_drukarki/4623f.rar

Manual PL robiony na szybko:
    1.Usunąć chip z tonera.
    2.Wyłączyć drukarkę
    3.Włącz drukarkę, przytrzymując "Stop"
    4.Widzimy tryb „download”
    5.Naciśnij ponownie "Stop”
    6.Pojawi się „wait image1”
    7.Podłącz drukarkę do PC przez kabel USB
    8.Poczekaj aż na ekranie pojawi się komunikat: "nowy sprzęt jest zainstalowany i gotowy do pracy."
    9.Kliknij plik "dwnl4600" aby go uruchomić (lub przeciągnąć FIX_SCX4623_V2.01.00.93.hd na usbprns2
    10.Na ekranie komputera widać po wejściu adres

11.Drukarka uruchomi się ponownie i wydrukuje raport.
    12.Sprawdzić czy widnieje bilansu zasobów w 100% i 2,5 K oraz wersje oprogramowania (V2.01.00.93)
    13.resetowanie występuje podczas wyłączenia urządzenie, lub otworzeniem i zamknięciem pokrywy
  • Specjalista - kserokopiarki
    ok przy najblizszej możliwości sprawdzę czy to działa
    Jedynie jedna sprawa formalna co do tłumaczenia instrukcji
    pkt pierwszy wg mnie brzmi
    1-Wyjmij kasetę z tonerem do drukarki i odłącz kabel USB od drukarki

Nie ma mowy o usuwaniu chipa z toneru.
  • Poziom 14  
    Na allegro użytkownik Surrogates w instrukcji instalacji takiego softu (cena 150zł) pisze, że nie wolno go instalować na innych drukarkach niż ta, do której go stworzył (przed zakupem brał nr seryjny). Ponoć nie zgadzają się sumy kontrolne i próba wgrania do innego urządzenia kończy się uszkodzeniem go. Jak to się ma do działania tej wersji, o której miał napisać powyższy kolega?
  • Poziom 2  
    ok, właśnie jestem po takim zabiegu i wszystko ładnie śmiga.

dla rozszerzenia tylko dodam że na początku trzeba wyjąć toner i USUNĄĆ CZIP ( ja włożyłem kawałek papieru pod ten plastik po prostu, tak że zasłania cały czip i jest ok ).

Później wkładamy toner do drukarki i dopiero wtedy dajemy START + STOP i jedziemy dalej wg instrukcji.
  • Poziom 15  
    Przerobilem 2szt SCX-4600 - poszło jak po maśle.

Natomiast mam problem z SCX-4623FN - usuwam chip z tonera, podczas próby uruchomienia pliku downl4623 wyskakuje "file open failed!!!" Więc próbuje przeciągnac plik "SCX4623FN_V2.01.00.93T.hd" na usbprns2, operacja zakończona sukcesem. Na wyswietlaczu drukarki Programming, potem restart i.... wyświetla "Zainstaluj toner".

Czy ktoś miał taki problem?
    pozdr
  • Poziom 10  
    mam ten sam problem w SAMSUNG SCX-4623F, po przejściu całej procedury, urządzenie chodzi, ale cały czas pojawia się informacja o wymianie tonera. jakieś pomysły??
    pozdrawiam zappek
  • Poziom 16  
    Informacja dla zainteresowanych którzy nie mogą lub nie chcą resetować przez soft - pojawiły się chipy do tych tonerów.
  • Poziom 10  
    Czy taka operacja powoduje utratę gwarancji na drukarkę/toner?
    Z góry mówię, że jestem nowicjuszem w tym temacie. Zastanawiam się nad zakupem SCX-4600 i szukam od razu jakichś tańszych źródeł drukowania.
  • Poziom 8  
    Ponieważ na ten temat głównie się trafia z googli, a sam miałem dylemat czy wgrywać soft czy nie, to powiem, ze wgrywać i się nie zastanawiać. Mam SCX-4623F i cała operacja zajęła 3 minuty.
    Żeby nie powtarzać opisu to zrobiłem tak jak pisze xmatii z tym że pierwszy punkt u mnie wyglądał:
    1. Zaklej chip taśmą klejącą i wsadź toner do drukarki i odepnij kabel USB.
    ...
    Zresztą to samo pisał mshpl. W każdym razie potwierdzam, że działa.
    Nie trzeba przeinstalowywać później sterów czy ustawień w sieci/udostępnień. Wszystko działa po staremu, tylko na wydruku w zasobach widnieje 100% i 2,5k :)
    Na dzień dzisiejszy można za 34 zł kupić dosypki tonera na ok. 20 tys kopii... bajka

Moja wersja przed upgradem softu/silnika ( w raporcie konfiguracji) to 2.01.00.97 02-17-2010 1.02.43
    Jeśli masz taką samą to na 100% uda się zabieg
    pzdr
  • Poziom 12  
    Witam!
    Mam aktualnie na serwisie samsunga scx 4623f, w którym jest regenerowany toner. Po regeneracji toner działał jakiś czas poprawnie, lecz w niedługim czasie drukarka przestała wyczytywać ten toner. Klient twierdzi że zaktualizowała sobie firmware pewnej nocy i od tego momentu wyświetla komunikat o błędniej kasecie tonera. Próbowałem ją resetować z pomocą softu znajdującego się w temacie lecz podczas operacja kończy się błędem. Czy ktoś się już spotkał z takim przypadkiem??
    Przeszukałem wszystkie tematy dotyczące odblokowanie tego urządzenia lecz każda próba kończy się identycznie.
    Jeśli ktoś ma sposób na to urządzenie to proszę o pomoc.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 15  
    Witam,

Planuję zakup drukarki SCX-4623F. W związku z tym iż po okresie gwarancyjnym mam zamiar napełniać toner lub kupować nie oryginalny mam pytanka:
    1. Jak z tymi chipami i o co wogóle chodzi, można gdzieś je kupić, jakaś instrukcja montażu itp??
    2. Czy wgrywając tego "FIXA" do SCX-4623F (ze strony www.toners.com.pl) można ją jakoś uwalić (tak że nie da się korzystać) i czy traci się gwarancję?

Pozdrawiam,

DJ SNap.
  • Poziom 12  
    Na tą chwilę udało mi się ustalić że chipy dostępne w tej chwili na rynku są nieobsługiwane przez tą drukarkę, także pozostaje nam czekać. Jeżeli chodzi o soft to niestety, próba wgrania softu dostępnego na Link kończy się błędem.
  • Moderator
    Zbych-Z4 napisał:
    ... próba wgrania softu dostępnego na Link kończy się błędem.
    Jakim błędem?
    Zbędną dyskusję usunąłem.
  • Poziom 15  
    Chciałbym się dowiedzieć gdzie sprawdzić nr firmware-u? Wydrukowałem raport w podpunkcie Wer.oprogr.sys/silnika jest 2.01.00.98 . Czy to o to chodzi?

P.S.

To nie ma błędu?
  • Poziom 1  
    Witam,
    Kupiłem zamiennik tonera do SCX-4623F na allegro , niestety nie działa pisze toner niekompatybilny , co ciekawe po odłączenieu zasilania wiesza się i pisze że papier się zaklinował.
    Może ktoś już ma fix do 2.01.00.99 ,albo może ktoś wie jak wgrać stary soft ???
  • Poziom 11  
    Witam
    W wersjach 2.01.00.98 oraz 2.01.00.99 do SCX-4623F firmware niestety tylko odpłatnie na stronie doktortusz.pl.

Pozdrawiam

edit rys57
  • Poziom 2  
    Potwierdzam działanie metody z tym, że u mnie wyglądało to tak:

1.Wyjąć toner chip zakleić taśmą
    2.Wyłączyć drukarkę
    3.Włącz drukarkę, przytrzymując "Stop"
    4.Widzimy tryb „download”
    5.Naciśnij ponownie "Stop”
    6.Pojawi się „wait image1”
    7.Podłącz drukarkę do PC przez kabel USB
    8.Poczekaj aż na ekranie pojawi się komunikat: "nowy sprzęt jest zainstalowany i gotowy do pracy."
    9.Kliknij plik "dwnl4600" aby go uruchomić (lub przeciągnąć FIX_SCX4623_V2.01.00.93.hd na usbprns2
    10.Na ekranie komputera nić nie widać
    11.Drukarkę musiałem sam restartować
    12.??
    13. nie sprawdzałem
    14. drukarka drukuję bez problemów
  • Poziom 9  
    A ja mam takie pytanie: Kupiłem ostatnio to właśnie urządzenie (SAMSUNG SCX-4623F) i zastanawiam się jaki toner (proszek) należałoby użyć do napełniania? Bo na allegro nie widziałem żadnego dedykowanego do tego modelu urządzenia... Czy użycie proszku przeznaczonego do innego typu urządzenia (ale nadal do Samsunga, np. scx 4300) miałoby jakiś wpływ na funkcjonowanie drukarki i jakość wydruku?

Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    do samsunga sypie się uniwersalny samsung do wszystkich maszyn ne ma to znaczenia
  • Poziom 9  
    Witam!
    Potwierdzam działanie FIXa od doktortusz.pl dla SCX 4623FN firmware 2.01.00.98.
    Śmiga bez czipa jak ta lala.
    Niestety jest on płatny :/

Ale i tak się szybciutko zwróci ;)
  • Poziom 12  
    Hej, mam podobną sytuację, robię wszystko krok po kroku i w punkcje 8. wywala mi, że drukarka nie została rozpoznana, ale zainstalował jej jakieś sterowniki (gdzieś czytałem, że tak może być, ale nie jestem pewien, czy to nie jakiś problem).
    Regeneracja / reset licznika SAMSUNG SCX-4623F lub MLT-1052
    Natomiast gry przeciągam FIX_SCX4623_V2.01.00.93.hd na usbprns2 pojawia się okno terminala (Downloading.....) i się zamyka po jakimś czasie. Patrzę na ekran drukarki, a tam: Image Error, Restart printer i nic nie mogę zrobić. Trzymałem power/stop do 10s bez efektu. Kończy się zawsze wyciągnięciem kabla z gniazdka i znów to samo - zainstaluj toner...
    Code:
    SCX-4623FN

Firmware Version
       Main Firmware Version :    2.01.00.93 10-07-2009
       Network Firmware Version :    V4.01.05(SCX-4623FN) 07-31-2009
       Engine Firmware Version :    1.02.43
       SPL Firmware Version :   SPL 5.35 06-03-2009