Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siec 3 ruterowa + osobrna karta wifi

19 Kwi 2010 16:07 697 1
  • Poziom 9  
    Witam

Mam taka siec: d-link1 jako glowny ruter do ktorego podpieta jest neostrada (bezposrednio - wbudowany adsl modem) >>sygnal>> drugi ruter - z wylaczonym dhcp do ktorego podpiete sa praktycznie wszystkie komputery (na wifi) oraz siec osobna w ktorej jest tylko komputer i podpiete 2 drukarki sieciowe (w innym pomieszczeniu, ktorego laczenia kable jest niemozliwe). teraz chce, zeby ten komputer do ktorego sa podpiete drukarki mial neta z sieci wyzej - poprzez wifi, karte wkladana na usb (karta sprawna na 100%).

niestety po podpiecu, co prawda nie ma zadnych bledow, konfilktow ip, to neta nie ma... przypuszczam, ze chodzi o zakresy ip, bo w tym komputerze siec lokalna jest na 192.168.1.1(brama, ruter to d-link 524), a siec wyzej, do ktorej chce sie podpiac przez wifi ma taka sama brame - czy to jest problemem?
    czy na tym ruterze (gdzie sa 2 drukarki) mam wylaczyc dhcp, ale jaka ustawic brame?
    jesli wylacza siec lan, to "moge" pingowac strony, serwery dns chodza, ale nie wysylaja odp, w przegladarce oczywscie brak ladowanie stron, po podlaczenie jej spowrotem, kiedy obie karty sieciowe chodza - no nic nie idzie.... nawet dns

tzn, ja nie chce zeby ta siec byla w elementem sieci wyzszej, tylko zeby komputer ktory w niej jest mial neta... nie chce drukowac sieciowo itp...
  • Specjalista Sieci, Internet
    1 - sieci A(dlink1) i B (osobna) nie mogą miec tych samych adresów leżeli komp ma być podłączony do obu sieci.

zmień to, zmień adres A lub B sieci.

co pokazuje
    route print
    na kompie w osobnej sieci jak jest komp podpięty z WIFI kartą do A ?

jeśli siec B ma dostęp do neta (router) przez kabelek to metryka "drogi do 0.0.0.0" bedzie mniejsza niz metryka "drogi do 0.0.0.0" przez WIFI kartę i system wybierze dostęp do neta przez kabelek.