Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Baterie Litowo Polimerowe,eksploatacja.

Chr16ist 19 Apr 2010 16:18 4168 7
    Chr16ist
    Level 11  
    Witam,mam pytanie wlasnie co do tego,jak eksploatować baterie tego typu. Czytałem gdzies,ze nie wolno ich rozładowywać do konca,gdyż obniża sie tym ich żywotność. Ja swoja mam juz jakos rok,wlasciwie 14-15 miesiecy i nie zauwazylem zeby osłabła,a laduje ja dzien w dzien,czasem dwa razy,czesto mam pod Ladowarka telefon na przyklad kilka godzin i jestem na necie,gram,slucham muzyki itd. Pomimo to nie widze roznicy w czasie ktory wytrzymuje. Tak wiec prosze o wyjaśnienie mi wlasnie tego,w jaki sposób użytkować taka baterie. I przepraszam ze az tak to wszystko rozwleklem:)
    irek6311
    Level 33  
    Te ogniwa nie wymagają jakieś szczególnej troski ,
    częste doładowanie skraca czas eksploatacji > ilość cykli jest ograniczona ,
    ja staram się dbać o lit-jon ogniwo w E51 i już 2 roczek bez większego spadku na pojemności (ładuję jak zawoła o prąd) .
    Chr16ist
    Level 11  
    Dobrze,ale jesli Przykladowo bateria wytrzymuje 1000 cykli,to jesli nie łączy mi Ladowarka i co chwile pisze lądowanie od nowa to liczy sie jako jeden cykl czy nie?
    rusiu1944
    Level 19  
    Psujesz baterie bo za każdym razem ładuje się na nowo.
    Chr16ist
    Level 11  
    Rozumiem. Czyli zwyczajnie jak najmniej podladowywac,tak? I jeszcze jedno,co dzieje sie po wykorzystaniu tej liczby ładowań? Przypuśćmy tego 1000?
    Webster;=
    Level 15  
    Z każdym ładowaniem bateria Ci słabnie, az po paru latach wytrzymuje juz w godzinach albo przestaje dzialac w ogole.
    leofeo
    Level 15  
    Regeneracja albo śmietnik(utylizacja)
    Chr16ist
    Level 11  
    Rozumiem. Dzieki wszystkim,zamykam temat.