Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oznaczenia na płytce wzmacniacza

Andrzejw212 19 Kwi 2010 16:35 1759 10
  • #1 19 Kwi 2010 16:35
    Andrzejw212
    Poziom 12  

Co oznacza na płytce wzmacniacza skrót "COM" jest to coś związane z wyjściem na głośniki?
    Oraz "L0" bądź "LO" nie jestem pewien ponieważ troszkę zamazane.Jest to coś związane z potencjometrem?
    Mam pourywane kabelki z płytki i nie jestem w stanie nic z tego się dowiedzieć więc może zapytam kogoś kompetentnego w tej dziedzinie.
    Pozdrawiam

0 10
  • #2 19 Kwi 2010 16:48
    ajpier
    Poziom 37  

Com to wejście a reszta - któż to wie, skoro nie wiemy nic o wzmacniaczu. Nawet durne zdjęcie wiele by wyjaśniło.

0
  • #3 19 Kwi 2010 17:00
    Andrzejw212
    Poziom 12  

Dodano po 5 [minuty]:

Zapomniałem dodać ze o wzmacniaczu sam nic nie wiem,nigdzie nie ma nic napisane.

0
  • #4 19 Kwi 2010 17:07
    gonzalo
    Poziom 31  

Lo-Left output-wyjście kanału lewego

0
  • #5 19 Kwi 2010 17:56
    Andrzejw212
    Poziom 12  

Np 3 i 4 otwór od lewe strony to jest "L" i "COM" i są połączone razem,taka sama sytuacja przy 1 i 2 otworze od lewej strony to jest "R" i "COM" i są także połączone.i tutaj jest dziwna sytuacja ,ponieważ "R" jest podłączone jako wyjście na 1 Głośnik a "COM" na 2 głośnik i nie wiem jak to gra skoro są zlutowane te wejścia ze sobą.

Dodano po 29 [minuty]:

Dodano po 2 [minuty]:

Otwory przy "??" są zlutowane przy literze "R"był kabel do 1 głośnika a przy literach "COM" był kabel do 2 głośnika.nie wiem jakim prawem to działało.Wytłumaczył by mi ktoś w jaki sposób mam to podłączyć wraz z potencjometrem?

Dodano po 6 [minuty]:

Może to chodzi po prostu o prawe wejście i lewe wejście?(ale dlaczego są tam po 2 otwory?) Lo i Ro lewe i prawe wyjście?Nie wiem na prawdę. Może powie mi ktoś kompetentny coś na ten temat.

0
  • #6 19 Kwi 2010 18:08
    Mody
    Poziom 25  

Po pierwsze warto by napisać z jakiego urządzenia pochodzi owa płytka.
    Mogę domniemywać, że jest to jakiś wzmacniacz? Jeśli możesz to podaj jakie układy
    są zamontowane na tej płytce.

Pozdrawiam

0
  • #7 19 Kwi 2010 18:29
    Andrzejw212
    Poziom 12  

2X HA13001
    1XC324C(nec)
    Tak to jest wzmacniacz.Tylko nie wiem jaki;/szmelc jakiś znalazłem i robię tak o.A że nie rozumiem dlatego pytam;/

0
  • #8 19 Kwi 2010 20:57
    vorlog
    Poziom 33  

Com=common=punkt wspólnego podłączenia kanałów.
    V.

0
  • #10 21 Kwi 2010 02:27
    Mirek Z.
    Moderator

Proszę pisać bez błędów i zgodnie z zasadami pisowni, np. po znakach interpunkcyjnych muszą być spacje (również przed nawiasem i myślnikiem) - p.15 regulaminu.

0
  • #11 21 Kwi 2010 07:19
    sebxxx
    Poziom 13  

Witam !
    Zazwyczaj we wzmacniaczach jest tak, że wystarczy podłączyć zasilanie, głośnik i generator (czyli np MP3, komputer itd). Spróbuj podłączyć te trzy żeczy i zobacz wtedy. Co do wartości zasilania - są trzy metody.
    1. Zobacz na płytce gdzie jest podpięcie zasilania i może będzie ono opisane, jakie napięcie należy podać.
    2. Jeśli nie jest opisane jakie napięcie podać, a jedynie zaznaczony jest punkt gdzie należy podać ów zasilanie to wtedy patrzysz gdzie biegnie ta ścieżka od zasilania i może na jej drodze znajdzie się jakiś kondensator filtrujący zasilanie - zobacz na jakie jest napięcie. Producenci są zazwyczaj oszczędni więc - jeśli będzie on miał :
    10V - zasilanie daj 9V
    16V - zasilanie daj 12V
    25V - zasilanie daj 22V (ewętualnie 24V)

3. Popatrz do którego scalaka biegnie ta ścieżka od zasilania i zobacz w jego nocie katalogowej maksymalne napięcie zasilania (Umax). Podepnij się bezpośrednio pod scalaka (jedynie pamiętaj o podaniu napięcia stałego oraz odfiltrowanego - wg noty katalogowej)

0