Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW 730i 92r E32 BRC centralka bingo s (jak konfigurować)

robeerto 19 Kwi 2010 16:38 1730 4
  • #1 19 Kwi 2010 16:38
    robeerto
    Poziom 9  

Witam
    Gaz 2 generacji (jak to się dumnie nazywa) BRC +bingo s
    jeśli ktoś posiada takie autko i taką instalację ,a do tego doszedł sam do ustawień centralki......proszę o podpowiedź jak to zrobić ? do tej pory problemy po moich ustawieniach to falujące obroty na gazie ,brak mocy przy obciążeniu silnika (przyśpieszanie),nadmierne spalanie gazu 18l/100km,problemy z uruchomieniem silnika po "zgaszeniu"na gazie .
    Te objawy poza trudnym uruchamianiem po zgaszeniu na gazie,to objawy po wielu regulacjach.....czyli albo nie ma mocy albo pali jak smok
    albo wciskam gaz (pedał)i czekam na zmiłowanie albo auto wyrywa lepiej niż na benzynie
    jeśli ktoś jest w stanie podać jak prawidłowo ustawić ten rodzaj instalacji gazowej w tym autku proszę o podpowiedzi
    pozdrowienia:D

0 4
  • #2 20 Kwi 2010 12:56
    poorchava
    Poziom 18  

A podzespoły instalacji gazowej są w dobrym stanie? Jaki przebieg na gazie ma auto?

Ogólnie 2 generacja to nie jest coś, co ma sens w 3l silniku R6. Poza tym zalezy co dla Ciebie znaczy 'pali jak smok'. Takie cos nie pali 13l /100 lpg. Kolegi 520i na sekwencji pali 14-15 w mieście, to twoje 3 litry mogą ze 20/100 lpg wypić i nic z tym nie zrobisz.

0
  • #3 20 Kwi 2010 18:04
    robeerto
    Poziom 9  

Autko ma przebieg 2000 km jest po kapitalnym remoncie
    instalacje gazowa zakładana jakieś 30000km przed remontem
    Nie wiem dlaczego uważasz że ta instalacja nie ma sensu w tym silniku ale myślę że mi to wytłumaczysz...
    przed remontem auto paliło 10,5 benzyny i12L gazu po remoncie na razie benzyna 12L a gaz od 12-18L
    w zależności od ustawień centralki
    co do spalania 20L gazu w tym silniku to bzdura M30 to silnik który nie jest paliwożerny nie można go porównać do silników dzisiejszych .
    Tym autem przejechałem już 100000km i nigdy nie miałem takiego spalania
    muszę ci powiedzieć że autko mojej żony
    twingo z instalacją gazową pali 10L/100km a ma silnik 1,2 to jest żarłok)

0
  • #4 20 Kwi 2010 21:10
    gregor0819
    Poziom 18  

tak jak kolega napisal w bmw mija sie z celem montaz takiej instalacji,zawsze bedzie zle i za slabo alo za duzo i beda strzaly ktore uszkodza przeplywomierz :)

0
  • #5 21 Kwi 2010 06:37
    robeerto
    Poziom 9  

Przez okres który jeżdziłem wcześniej czyli przed remontem nie miałem takiego problemu ,nigdy mi się nie przytrafił "strzał" i oby się nie przytrafił:D

0