Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka whirpool model AWE7727/1 - problem z bębnem

19 Kwi 2010 18:33 8900 6
 • Poziom 2  
  Mam problem z pralką ładowaną od góry, mianowicie moja matula robiła pranie po moją nieobecność i nie wiem czy dobrze bębna nie zamknęła czy co ale jak przyszłam to okazało się że pralka po włączeniu nie zaczęła normalnie prać tylko coś stuknęło raz, drugi i nie dalej już nie prało. Pokrywę prali można było otworzyć ale bęben jest odwrócony tzn. klapa od bębna znajduje się chyba na dole, w każdym razie jej nie widać i nie można obrócić bębna. Bęben można przesunąć (ale bardzo cieęko)w jedną i drugą stronę na około 10 cm i dalej nie idzie jakby coś trzymało czy zahaczyło.
  Proszę o pomoc bo nie wiem co dalej zrobić? Czy może kala od bębna nie była domknięta i po uruchomieniu sie zaklinował? Więc co teraz zrobić? Jeżeli to coś innego to co to może być i co robić w takim przypadku. Dodaję że pralk nie ma jeszcze roku.
 • Poziom 13  
  Wezwij jakiegoś miejscowego majstra to ci odblokuje i powie czy z pralki coś jeszcze będzie. Jeśli klapy wewnętrzne otworzyły się przy wirowaniu to mogło uszkodzić plastikowy zbiornik.
 • Poziom 14  
  Prawdopodobnie nie domknięte drzwiczki, mogło złapać i uszkodzić grzałkę,a przy tym jak w większości przypadków niszczy zbiornik.
 • Poziom 26  
  zdejmij bok obudowy (od strony grzałki) zdejmij pasek klinowy, wymontuj grzałkę , poświeć jakąś lampą w środku tak żebyś zobaczył drzwiczki bębna , następnie jeśli się da odblokuj i poskładaj te drzwiczki na tyle żeby się obróciły i przekręć do góry...
  reszta jest już prosta , poskładaj w odwrotnej kolejności...
 • Poziom 32  
  Przy takim uszkodzeniu bęben do wymiany ostatnio coś takiego przerabiałem.Pozdrawiam.
 • Poziom 2  
  dziś ma przyjechać ktoś z serwisu. Może nie bedzie tak żle bo pralka została zaraz po uruchomieniu jak coś zaczęło się dziać wyłączona i na pewno nic nie wirowało więc mam nadzieję że nie pójdzie na "śmietnik".

  Dodano po 3 [minuty]:

  i jeszcze dziękuję bardzo za szybkie odpowiedzi. Co by człowiek zrobił gdyby nie ten internet...? A czy wie może ktoś jaki jest koszt kupienia nowego bębna gdyby sie okazało że idzie do wymiany? No i gdzie można to ustrojstwo dostać?
 • Poziom 10  
  Temat stary ale nadal aktualny. Też man Whirpoola ładowanego od góry i mój 5 letni syn zaczął dziś robić pranie zabawek. Nie domknął prawidłowo bębna, po czym obrócił go, a ten otworzył się oczywiście na dole i zablokował.
  Po wielkiej panice żony, przeszukałem internet i znalazłem ten wpis, który odsyła do montera, lub pralkę na złom. Sprawdziłem więc dokładnie pralkę i znalazłem sposób naprawy.
  O ile pralka nie była włączana to jest 100% pewny.

  Na dole bębna jest plastikowa zaślepka - rewizja, którą łatwo wyjąć przesuwając zatrzask. Przy zablokowanym bębnie mamy ją na górze, przed sobą. Po wysunięciu plastik wpada do bębna a my mamy dwa otwory - za małe by włożyć rękę, ale wystarczające n manipulowanie "narzędziami"
  Szykujemy latarkę i dwa druty długości 60 cm lekko zagięte na końcach. Ja użyłem pozostałych drutów z naciągu od siatki ogrodzeniowej. Łapiemy drucikami dwie części drzwiczek i pociągamy do góry, by je zamknąć.
  Wyjmujemy druciki i obracamy bęben. Jeszcze tylko trzeba włożyć na miejsce ten plastik który wepchnęliśmy do bębna na początku i gotowe.