Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Lucca 3.3 problem po złej kalibracji

19 Kwi 2010 19:02 6767 8
  • Poziom 9  
    Witam! Narobiłem sobie problemu, a mianowicie odblokowałem swojego blaupunkta lucca 3.3 i załączyłem kalibrację, ale źle posłużyłem się to aplikacją, ponieważ zamiast dotykać tam gdzie pokazywały się kursory, to dotykałem po rogach... Teraz sprawa wygląda tak, że nie mogę nic z nią zrobić bo jedynie w środkowej części wyświetlacz działa na dotyk, co za tym idzie nie mogę nawet kliknąć na "my Device".
    Jedyne co jestem w stanie zrobić to wejść na właściwości pulpitu jeśli przytrzymam chwilę dłużej palec na środku ekranu. Jak czytałem o odblokowaniu to miałem wejść chyba na "USBchecker" i tam przestawić na ActiveSynch, niestety tego nie zrobiłem. Jak już czytałem to nie ma tutaj Hard Reset-u, a jak podłączam navi do kompa to jedynie wykrywa mi jako dysk przenośny i pokazuje zawartość karty SD. Dodam że mam windows7 i AS nie można nawet zainstalować.

Ma ktoś jakiś pomysł jak na nowo uruchomić kalibrację? A może jak wrócić jakieś ustawienia fabryczne? Proszę o odpowiedź bo już czytam i czytam i ręce mi opadają..

• Poziom 43  
  • Poziom 9  
    marek216 napisał:
    Można wgrać na nowo oprogramowanie z sd.

a można prosić o coś więcej w tym temacie? skąd je wsiąść? jak to zrobić i jak uruchomić jakieś wgrywanie?
  • Poziom 39  
    firmware jest na stronie blaupunkta http://www.blaupunkt.de/service/service-downloads/downloads/firmware/travelpilot-lucca-33/ możesz zrobić bez instalacji firmawre - poszukaj w sieci programu Touchcal.exe - zmień mu nazwę na installucca.exe lub installucca_33.exe - wrzuć na kartę - wyłącz navi i ją włącz i odpali się z karty kalibracja ekranu
  • Poziom 9  
    koala106 napisał:
    firmware jest na stronie blaupunkta http://www.blaupunkt.de/service/service-downloads/downloads/firmware/travelpilot-lucca-33/ możesz zrobić bez instalacji firmawre - poszukaj w sieci programu Touchcal.exe - zmień mu nazwę na installucca.exe lub installucca_33.exe - wrzuć na kartę - wyłącz navi i ją włącz i odpali się z karty kalibracja ekranu

Już się cieszę, że ktoś w reszcie coś odpowiedział, pojawiła się jakaś iskierka że coś z tego będzie. Niestety powierzchownie szukając wydaje się cieżko znaleźć ten plik, ale jak bym mógł prosić żebyś mi jeszcze powiedział czy to może być plik z obojętnie której navi która pracuje na win CE czy musi być z takiej samej jak moja?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Plik Touchcal w załączniku - działa praktycznie na każdej navi z Wince 4.2 i 5 - ciężko go znaleźć w sieci dlatego zamieszczam tutaj
    Załączniki:
  • Poziom 9  
    koala106 mam taki problem, że robię tak jak opisałeś powyżej. Kopiuje ten plik na kartę, zmieniam nazwę na tą którą podałeś, wsadzam kartę do navi, włączam i echo... Próbowałem też włożyć kartę na włączonej i też echo, ani z jedną nazwą ani z drugą... czy pozostaje mi tylko wgranie nowego firmware?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Ściągnij firmware do swojego modelu rozpakuj i zobacz jak się nazywa plik aktualizacyjny blaupunkta - będzie się nazywać installucca****.exe - zmień nazwę plik touchcal.exe na taką samą nazwę i powinno ruszyć - musisz pamiętać także, że musisz całkowicie wyłączyć urządzenie przez długie przytrzymanie klawisza bo z trybu uśpienia się nie uruchomi - szczegóły jak to zrobić po niemiecku i angielsku masz na stronie blaupunkta oraz w samym spakowanym pliku aktualizacji
  • Poziom 9  
    koala dzięki za fachową poradę, bo już myślałem że pozostał mi tylko servis.
    Ściągnąłem firmware i podmieniłem po prostu plik instalacyjny z tym od kalibracji i zmieniłem nazwę, a było to po prostu lucca.exe jestem wdzięczny pozdrawiam