Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piszczące cewki IBM T43, czym zalać?

19 Kwi 2010 19:06 4297 2
  • Poziom 12  
    Witam,
    laptop już od dość dawna piszczał, postanowiłem go rozebrać i wyszło że pisk dochodzi z cewek znajdujących się przy karcie graficznej. Poczytałem o tym trochę na forum i dowiedziałem się że niektórzy piszczące cewki zalewają. Jednakże ja mam te cewki obudowane i mógłbym wlać klej jedynie bardzo rzadki. Cewki się grzeją, może nie mocno ale stają się ciepłe. I moje pytanie czym można by je zalepić? Czytałem o budaprenie, jakiś specjalnych lakierach jednak zastanawiam się czy klej jest w stanie wniknąć w tak mały otwór (mniejszy od 1mm). Proszę o pomoc, nie chciałbym eksperymentować bo jak zakleję zbyt gęstym klejem to obawiam się że nie dotrze on do cewki a jedynie zaklei otwór uniemożliwiając tym samym chłodzenie cewki.
    Dodaję zdjęcia tych cewek, nie wiem która piszczy dokładnie bo "na ucho" ciężko rozpoznać jednak pisk dochodzi od nich.
    Piszczące cewki IBM T43, czym zalać?
  • RenexRenex
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Najlepiej zakleić żywicą epoksydową (dwuskładnikowy UHU+ lub inny rzadki), jeżeli cewki sie grzeją, to dobrze, załącz laptop tak aby sie zagrzały. nastepnie przygotuj klej mieszając dwa składniki kleju i nanieś pedzelkiem lub zapałką na cewki. Jeżeli cewki bedą gorące klej zrobi sie rzadki i wniknie miedzy zwoje, możesz wył.laptop i dodatkowo podgrzać suszarką lub lutownicą na gorące powietrze, ale nie przekraczając max.dop.temp.żywicy (zwykle temp.< 120 st.C) po ostygnieciu i czasie wiązania (zależnie od kleju kilka min. do kilkunastu godz.) załacz laptop i cewki nie powinny gwizdać...
  • Poziom 12  
    Dziękuję za radę, szukałem tego kleju (UHU+) jednak nigdzie go nie mogłem znaleść. W Castoramie polecili mi klej o nazwie Technicqll na bazie cyjanoakrylanu etylu. Wpuściłem w ceweczki parę kropel, dmuchając aby weszły głębiej i ... SUKCES. Co prawda cewki piszczą jak się bardzo blisko ucho przyłoży, jednak podczas normalnego używania w ogóle nie są słyszalne.