Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką obudowe do głośnikow gitarowych?

19 Kwi 2010 20:39 873 7
  • Poziom 9  
    Witam!
    Dostałem dwa głośniki gitarowe firmy Fender, które mają 12". Chciałbym z nich złożyć dwie tuby basowe, które byłyby nie dużych rozmiarów. Może mi ktoś doradzi jak mam je zbudować.;)
  • Poziom 20  
    Poszukaj na internecie programów do obliczania pojemności skrzyń, przeszukując forum też na pewno coś znajdziesz. Znając parametry głośnika poda nawet konkretne wymiary skrzyni.
  • Poziom 9  
    Tylko właśnie nie mogę nigdzie znaleść ich parametrów ;( . Pisze tylko ich firma i taki nr. 0641211377140 i wiem, że są gitarowe bo są wyjęte z piecyka gitarowego. Tylko to wiem o nich...
  • Moderator
    Przeniosłem z "Inne". Proszę czytać opisy działów.
  • Poziom 37  
    Głośniki gitarowe nie nadają się do tub basowych. Dlatego że dolny rezonans i pasmo takich głośników to 70-90Hz a nawet do 110Hz dla głośników 10", czyli o wiele za wysoko jak na tubę basową. Jak dodać do tego twarde zwieszenie, krótką szczelinę magnetyczną to widać że jest to specyficzny rodzaj głośników które poza gitarą do niczego innego się nie nadają.
  • Poziom 9  
    A nie dało by się z nich zbudować skrzyń basowych? Bo dostałem je za darmo i są w dobrym stanie, impedancja tych głośników też wynosi równe 8ohm. Szkoda mi jest je sprzedać ponieważ są dobrej firmy i mają dobre brzmienie. a co do skrzyni chciałem zbudać może obudowe bass- reflex. http://audiomania.info/portal.php?show=5 Czy wypaliło by coś z tego?
  • Poziom 37  
    Nie zrozumiałeś chyba tego co napisałem albo nie chciałeś bo jest jasno napisane. Może ktoś potwierdzi skoro nie wierzysz.
  • Poziom 9  
    no dobra rozumiem... Szkoda myślałem, że uda się coś zbudować. Dzięki za pomoc ;)