Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 64 - miga czerwona dioda na klawiaturze

perzykT 19 Kwi 2010 21:14 2046 9
  • #1 19 Kwi 2010 21:14
    perzykT
    Poziom 10  

Mam pytanie. Na głównej klawiaturze alarmu z niewiadomych przyczyn zaczęła migać czerwona dioda informująca o jakimś alarmie. Alarm nie wyje, ale wsłał powiadomienia o alarmie na telefon. Póbowałem jakoś to skasowac ale żadne metody nie dają efektu. Wyczytałem w instrukcji obsługi, że migająca czerwona dioda świadczy o jakimś alarmie pozostającym w pamięci centrali.

Proszę o pomoc jak mogę to skasowac i czy to może być powodem jakiejś awarii?

Proszę zmienić temat - Regulamin p.11 i 11.1. [s]

0 9
  • #2 19 Kwi 2010 21:18
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

A co mówi pamięć zdarzeń?

0
  • #3 19 Kwi 2010 21:55
    perzykT
    Poziom 10  

Pokazuje się informacja o załaczaniu i wylaczaniu alarmu - czyli to co dzisiaj robiłem . Jest jeden nietypowy zapis - pomimo że alarm był w stanie wyłaczonym, ostatni zapis przed zapalaniem się didy mówi o nieudanym powadomieniu telefonicznym o alarmie. To jest jedyna dziwna sprawa w pamieci zdarzeń. kolejne zapisy mówią o czynnościach ktore wykonywałem już po - czyli kilkakrotnie załaczałem alarm i wyłaczłem go, etc.
    awarii też żadnych w pamięci nie ma

0
  • #4 19 Kwi 2010 22:14
    crunky

Nie masz przypadkiem otwartej linii sabotażowej? Choć powinno być to w historii...
    A czy nie jest tak że masz wiele stref a ta klawiatura z której obsługujesz przypisana jest do jednej strefy? Albo hasło którym kasujesz nie ma uprawnień do strefy w której jest alarm? Czuję że gdzieś tutaj leży problem...

0
  • #5 20 Kwi 2010 10:56
    perzykT
    Poziom 10  

Strefy mam 2 - cały dom i nocną. Obydwie strefy załaczane są tym samym hasłem. Zgodzę się z tym że jest to info o jakimś nie skasowanym alrmie. Pytanie jak go skasować?

0
  • #6 20 Kwi 2010 11:15
    crunky

Ile masz manipulatorów? Próbowałeś hasłem administratora?

0
  • #7 20 Kwi 2010 19:25
    perzykT
    Poziom 10  

Usterka znaleziona.
    Rzeczywiście trzeba było wejść w tryb serwisowy i dopiero dało się skasować ten alarm.
    A alrm pochodził z syreny - prawdopodobnie mikrostyk sabotażowy zaśniedział albo coś innego i wyzwalał alarm sabotażowy.
    Póki co przestawiłem w ustawieniach żeby trefna syrena nie wyzwalała alarmu sabotażowego i jest spokój.
    No ale z czasem bedę musiał się tym zając i naprawić.

Dzięki za wskazówki

0
  • #8 20 Kwi 2010 20:42
    Wojt3k88
    Poziom 14  

A nie było komunikatu "był sabotaż wezwij serwis" ? bo jak nie było to coś nie tak zaprogramowana ta linia sabotażowa jest.

0
  • #9 20 Kwi 2010 20:48
    luk9753
    Poziom 24  

Dlatego warto obwód sabotażowy skonfigurować jako EOL z rezystorem parametrycznym, znacznie zmniejsza to ryzyko sabotażu sygnalizatora po paru latach gdy mikro-przełącznik złapie dilkadziesiąt Ohmów na stykach w konfiguracji NC.

0
  • #10 23 Kwi 2010 11:02
    perzykT
    Poziom 10  

Ta syrena tak właśnie była skonfigurowana - na EOL.

0