Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt ph1/d - nie działa LOUD

grzes1608 19 Kwi 2010 21:38 2273 9
  • #1 19 Kwi 2010 21:38
    grzes1608
    Poziom 12  

Witam.
    Po włączeniu funkcji "LOUD" nie słychać żadnej różnicy w dźwięku. Poziom LOUD ustawiony na 6. Czy ktoś ma jakiś pomysł czemu nie działa? Z góry wielkie dzięki.

P.S.
    Czy podmiana płytki z końcówkami mocy itp. z innego radia (też blaupunkta ph1/d) może pomóc?

0 9
  • #2 20 Kwi 2010 12:24
    Lukalago
    Poziom 26  

To nie wina końcówek mocy. Problem jest gdzieś ze sterowaniem procesora audio. Albo masz źle głośniki podłączone i efekt podbicia jest mało słyszalny.

0
  • #3 20 Kwi 2010 13:14
    matiaudio
    Poziom 36  

Jakie głośniki napędzasz tym radiem?

0
  • #4 23 Kwi 2010 19:30
    grzes1608
    Poziom 12  

Witam.
    Radio jest podłączone do oryginalnych (fabrycznych) głośników. Po naciśnięciu przycisku LOUD pojawia się na wyświetlaczu informacja o włączonej funkcji ale nie słychać żadnej różnicy w barwie dźwięku.
    Poniżej dołączam zdjęcie płyty głównej innego radia.

Blaupunkt ph1/d - nie działa LOUD

Otóż mam drugie takie samo radio ale jest w nim wysypany soft lub uszkodzony procesor. Objawia się to tym że po wpisaniu kodu radio samo dodaje głos "na full" i nie łapie stacji radiowych ale LOUD działa. Proszę o info czy sama podmiana procesora audio pomoże ? Gdzie on się znajduje na płycie lub jakie ma oznaczenie.
    Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

0
  • #5 23 Kwi 2010 20:01
    matiaudio
    Poziom 36  

Na fabrycznych głośnikach ciężko odczuć różnicę w dźwięku po włączeniu loud więc może wszystko jest sprawne.

0
  • #6 23 Kwi 2010 20:06
    Lukalago
    Poziom 26  

No ale pisze kolega, że na drugiej płycie słychac różnice przy włączeniu LOUD-a.

A czy działa normalne podbicie basów i sopranów?
    Spróbuj na początek podmienić TDA7318
    Ale jednak myślę ze z procesora nie idzie informacja do TDA...

0
  • #7 23 Kwi 2010 21:03
    grzes1608
    Poziom 12  

Mam do dyspozycji te same dwa radia:
    Radio 1:
    Wszystko dział poza funkcją LOUD

Radio 2: (zdjęcie płyty powyżej)
    Po 48 godz. czekania (oczywiście na podłączonym zasilaniu) na wyświetlaczu były 4 kreski "----" tzn. nie pojawił się napis "CODE" aby móc wprowadzić kod który znałem. Po rozpoznaniu problemu przez elektronika okazało się że wsad w procesorze jest wysypany. Udało mu się odkodować radio ale po wpisaniu kodu radio odblokowywało się i stopniowo zwiększa głośność do max. stacje radiowe "łapało" o 0,2 MHz poza podaną częstotliwością. Gdy już złapał jakąś stacje to po włączeniu funkcji LOUD było słychać wyraźna różnice w dźwięku.

Mam zamiar przełożyć procesor audio z radia nr 2 do radia nr 1. Stąd moje pytanie gdzie on się znajduje na płycie?

A może łatwiej i pewniej będzie przełożyć procesor "motorola" z radia nr 1 do radia nr 2 ?

Proszę o waszą pomoc. Dziękuję za wszelkie rady.

0
  • #8 23 Kwi 2010 21:13
    Lukalago
    Poziom 26  

Motorolkę będzie ci trudniej wylutować.
    Przełóż tak jak pisałem układ audio TDA7318
    Jak gdzie sie znajduje? popatrz na swoje zdjęcie a lepiej płytę którą masz przed sobą.

0
  • #9 23 Kwi 2010 21:19
    grzes1608
    Poziom 12  

Oki dzięki za informacje, w najbliższym czasie (może jutro) postaram się to zrobić, a o efektach na pewno poinformuje. :)

0
  • #10 25 Kwi 2010 12:44
    grzes1608
    Poziom 12  

Panowie, czeski film z tymi radiami ....

radio nr 2 po dokładnych oględzinach procesora motoroli okazało się że jedna nóżka "nie jest przylutowana". Po dolutowaniu radio odpaliło bez najmniejszego problemu i super gra. Loud działał, ale gdy chciałem zmienić stopień z 4 na 6 to szlak trafił całą funkcje. Stało się to samo co w radiu nr1 - niby funkcja się włącza ale różnicy w dźwięku brak.

Radio nr 1 funkcja loud "ożyła" po dłuższym odłączeniu radia od zasilania.

Dzieki wszystkim za rady

1
  Szukaj w 5mln produktów