Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd do bramy przesuwnej -DEA

zabielan 19 Kwi 2010 23:29 8705 3
  • #1 19 Kwi 2010 23:29
    zabielan
    Poziom 2  

Witam,
    Dzisiaj rozmawiałem z wykonawcą mojej nowej bramy przesuwnej. Brama będzie miała 5 metrów długości i będzie metalowa (kuta lub ślusarska :D, jak kto woli). Więc będzie dosyć ciężka. Wykonawca od razu dobiera i montuje napęd. Zaproponował mi napęd firmy DEA. Wstępnie się zgodziłem, ale teraz sobie siedzę i szukam opinii (przeszukałem również to forum i widzę chyba tylko dwa posty), szukam realizacji, ale wszędzie cicho. Znalazłem tylko, że jest to młoda polska firma. Czy macie jakieś doświadczenia? Dobre, złe? Co sądzicie o tej firmie?
    Generalnie widzę, że polecacie raczej FAAC,NICE,BENINCA,CAME. Co byście polecili do takiej dużej bramy?

Pozdrawiam
    zabielan

1 3
  • #2 20 Kwi 2010 07:59
    raamses
    Poziom 10  

Firmy, które Kolega wymienił - NICE, FAAC, Beninca, CAME czy KEY, Genius, Fadini są na rynku polskim już od około 10 lat i mają ugruntowaną pozycję na tymże rynku.
    Dla nas - zwykłych klientów jest to korzystne ze względu na szybki, profesjonalny serwis i dostępność "od ręki" części zamiennych - jeśli oczywiście zajdzie taka potrzeba!
    O firmie DEA niestety nie będę się wypowiadał, bo po prostu nie miałem z nią do czynienia, ale jest to firma włoska z przedstawicielstwem w Polsce, podobnie jak inne - mniej znane firmy na naszym rynku: SEA, LIFE.
    Najważniejsze, aby napęd został zamontowany zgodnie ze sztuką i dobrany odpowiednio do wielkości bramy, no i oczywiście aby posiadał gwarancję!
    Jeśli jeszcze dodatkowo zębatki w przekładni nie są plastikowe (ABS czy coś podobnego) tylko mosiężne, będzie służył sprawnie i długo - ku uciesze użytkownika.
    Oczywiście polecam okresowe przeglądy techniczne np. sprawdzanie lub wymianę kondensatorów rozruchowych przed okresem zimowym, aby uniknąć problemów z otwieraniem bramy.

0
  • #3 22 Kwi 2010 10:27
    sekul
    Poziom 11  

Nie wiem jakie konkretnie są modele do dużej bramy, ale ja faaca mogę polecić bo mam. Podejrzewam, że jakiś model, bodajże 844 się nada. Też się wahałem zanim kupiłem, ale jak już kupiłem to naprawdę nie żałuję.

0
  • #4 19 Sie 2010 12:28
    junon
    Poziom 10  

wszystko zależy jak ta brama duża. może elektromechaniczny faac JUMBO 20. on jest do bram do 2 ton, albo z kąpielą olejową 844ER. może się okazać że nawet 741 wystarczy .

0