Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pompa paliwowa - opilki PEUGEOT 406- 2.0 HDi 110, rok 1999

19 Kwi 2010 23:39 9210 2
  • Poziom 9  
    Czesc,
    Mialem problemy z samochodem - gasl, pozniej odpalalm i znow ujechalem pare km i dalej to samo. Zaprowadzilem samochod do mechanika, powiedzial ze zuzywa sie bieznia pompy paliwa w baku. Przeczyscil pompe wysokiego cisnienia, wymienil regulator (opilki), na filtrze byly opilki. Powiedzial mi ze sypie sie pompa paliwowa. Powiedzial tez ze trzeba sie zastanowic nad jej wymiana ale bez problemu moge jeszcze pojezdzic z 20 tys km. Przejechalem ok 1 tys, samochod jezdi bez problemu, ale gryzie mnie ta pompa. Tylko ze poczytalem troche na internecie o tych opilkach na filtrze i niby one sa z pompy wysokiego cisnienia (bazujac na danych z internetu). Ale mnie wciaz zastanawia skad moga byc opilki z pompy wysokiego cisnienia skoro ona jest za filtrem-moze ktos wie? Co do pompy paliwowej - to ejst elektroniczna pompka wiec nie wiem co tam moze sie luszczyc, skad tam bylyby opilki, - czy naprawde ejst tam jakas bierznia? Szukalem pompy takiej jak mam. koszt takiej pompki (nr 0 580 303 005) jaka mam obecnie to 1500 zl, znalazlem tez nowsze wersje (niby tez powinny pasowac, wrecz w sklepie mi powiedzili za taka mam - nr 0 580 303 027 - koszt ok 500 zl). Wie ktos moze czy moge zamontowac pompke ta druga? Po drugie, nie jestem przekonany czy to na pewno pompka paliwa. Mial ktos podobny przypadek? Nie chce kupowac pompki jak moze okaze sie ze to pompa wysokiego cisnienia sie sypie. Dziekuje za wszelka pomoc i rady.
  • Poziom 15  
    michalnienowy1 napisał:
    Ale mnie wciaz zastanawia skad moga byc opilki z pompy wysokiego cisnienia skoro ona jest za filtrem-moze ktos wie?

Nadmiar paliwa wraca z pompy wysokiego ciśnienia do zbiornika.
  • Poziom 1  
    Jeżeli są opiłki w filtrze paliwa to na 100% pada komutator w silniczku pompki zasilającej z baku.Na pewno to nie wina pompy Wć. gdyż za powrotem a przed pompką zasilającą jest filierek wstępny.Trzeba tylko przy kupnie uważać bo są dwa rodzaje montowane w 1999 roku. Można tez samą pompkę(środek bez plastikowej obudowy) od innego zupełnie samochodu dopasować. Mi się udało od BMW na benzynę :) koszt 40 zł używana
    pompa paliwowa - opilki PEUGEOT 406- 2.0 HDi 110, rok 1999 pompa paliwowa - opilki PEUGEOT 406- 2.0 HDi 110, rok 1999 pompa paliwowa - opilki PEUGEOT 406- 2.0 HDi 110, rok 1999