Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat doblo- samowzbudzanie alarmu

SzymekOlo 20 Apr 2010 01:59 2471 12
    SzymekOlo
    Level 2  
    Witam. Mam problem z Fiatem Doblo 2008r, a mianowicie po założeniu alarmu następuje jego samoczynne wzbudzenie najprawdopodobniej z lini drzwi po okresie 14 min.od momentu jego uzbrojenia. Prosił bym o podpowiedź jak rozwiązać ten problem.
    antena
    Level 20  
    Odseparować drzwi diodami lub przekażnikiem. Montując do takiego samochodu alarm trzeba wstawiać sprawdzone sprzęty które mają opóżniony czas sprawdzania przez komputer.
    SzymekOlo
    Level 2  
    Przekaźnik i diody są pozakładane, i nic to nie pomaga. A alarm to Proxima wiec raczej jest ok.
    Ireneo
    Level 42  
    przeciąć kabelki od linii drzwi i wstawić diody katoda do masy a strona auta do anody alarm do katody całość znowu odseparować diodami.
    vir00z
    Level 10  
    Witam,
    pierwszy moj post na forum, ale zmotywowal mnie do tego wlasnie fiat doblo maxi `09 - od paru dni staram sie "poprawnie" zainstalowac alarm w tym aucie. odwiedzilem juz parenascie roznych stron w necie trafilem na to forum, tu rowniez troche pogrzebalem ale nadal niebardzo wiem jak zmodzic to auto aby alarm nie wzbudzal sie samoczynnie po kilkunastu minutach od zamkniecia/uzbrojenia. Mozna powiedziec, ze jestem laikiem w dziedzinie elektroniki, choc pare alarmow i c.zamkow (w starszych autach) wstawilem.

bardzo prosze was o pomoc - sprawa gardlowa - tylko nie piszcie nic w stylu: "zapnij diody czy przekaznik". Wiecej szczegolow prosze :) dziekuje za wyrozumialosc

alarm to VULCAN 2 od Remotronixa (do zobaczenia na allegro) - w innych autach dzialal calkiem dobrze (w tym doblo maxi `07)
    dodam, ze w chwili obecnej alarm podlaczony pod lampke w kabinie
    Pzdr
    Ireneo
    Level 42  
    Prawiłem swój post,weź karteczkę sobie rozrysuj i podłącz.
    vir00z
    Level 10  
    ok, dzieki za zainteresowanie
    pierwsza czesc zrozumialem,
    Ireneo wrote:
    całość znowu odseparować diodami.

w ktora strone? :)
    i moge to zrobic przy lampce tak jak mam podlaczone w tej chwili zeby nie bawic sie z krancowkami przy bezpiecznikach?
    Ireneo
    Level 42  
    Koniecznie krańcówki,lampki nie odseparujesz w ten sposób a cała separacja to tak jak zwykle separuje się kilka linii drzwi do jednej wspólnej.
    vir00z
    Level 10  
    hmmm wydaje się proste, ale gdzieś się zablokowałem...
    mogę Cię prosić o drobny szkic tego podłączenia
    uwzględniając skrzynkę z bezpiecznikami > konkretnie tą 40-pinową wtyczkę - krańcówki to piny 8;17;25;26 i centralkę alarmu. co z czym połączyć, czyt. gdzie wcisnąć diody bo na jednej czy dwóch się nie skończy :)
    i jakie parametry tych diod powinny byc
    dziękuję

tak wywałkowany temat pomoże chyba nie tylko mi heh...
    Ireneo
    Level 42  
    Przecinasz kabelek do krańcówki każdy i wstawiasz diodę paskiem w stronę włącznika w drzwiach,dzięki temu masa z modułu nie wróci na włącznik gdy ten wejdzie w tryb uśpienia.Następnie bierzesz 4 diody i łączysz tak aby paski każdy był osobno a anody połączone razem(pójdą one do alarmu),natomiast te paski dajesz do pasków diod które wcześniej wstawiłeś(każdy z osobna).Diody prostownicze 1A 50 V
    vir00z
    Level 10  
    dzis kolejny dzien walki z alarmem, i...
    Ireneo wrote:
    Przecinasz kabelek do krańcówki każdy i wstawiasz diodę paskiem w stronę włącznika w drzwiach

jak tak umieszczam diody to w ogole nie dziala lampka na pace (bo podlaczam tylko czesc ladunkowa)- chyba cos nietak, umieszczajac diode w druga strone - lampka swieci, ale dioda zaczyna sie topic... :) i pewnie nie dziala tak jak dzialac w tym wypadku powinna

nie mam juz sil do tego fiata heh, ale po majowce bede kombinowac dalej - musi jakos pojsc :>
    Ireneo
    Level 42  
    Przecinasz kabelek który podaje masę,przy skrzynce bezpieczników masz całą linię drzwi.