Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Bosch Maxx 5 nie reaguje

20 Kwi 2010 10:49 16085 11
  • Poziom 9  
    Witam ! mam problem z tą pralką. Wszystkie kontrolki sie świeca ale nic dalej sie nie dzieje, w ogóle nie nie reaguje. Czy ktoś wie jakie mogą być tego przyczyny. Prosze o pomoc
  • Poziom 28  
    Czy natychmiast po włączeniu zapalają się wszystkie kontrolki, Jeśli tak jest w istocie to rokowania na uruchomienie nie są zbyt wielkie.
  • Poziom 9  
    Moze nie natychmiast ale sekunda , dwie. I nic sie nie dzieje na żadnym programie

Dodano po 13 [minuty]:

Sprecyzuje moje pytanie. Otóz zapalają sie tylko te kontrolki, które dotyczą ustawionego programu.

Dodano po 27 [minuty]:

dodam jeszcze ,że wyświetlił sie napis E16 lub 17 ale tylko raz i dalej tak jak wyzej
  • Specjalista AGD
    Czy blokada blokuje drzwiczki ?
  • Poziom 9  
    tak, blokuje, jak zawsze trzeba odczekać minutę aby otworzyły sie drzwi.
  • Specjalista AGD
    To teraz należy przejrzeć cały układ odpływowy, z pompą włącznie.
  • Poziom 9  
    mogło sie coś zapchać???

Dodano po 51 [minuty]:

dziś na wyświetlaczu pojawił sie napis F16. Co to za błąd?
  • Specjalista AGD
    F16 brak sygnału zamkniętych drzwi
  • Poziom 9  
    to rozumiem że trzeba będzie poprosić o fachowa pomoc bo samemu nie da sie naprawić?
  • Specjalista AGD
    Raczej tak.Problem może być w elektronice.
  • Poziom 21  
    F16 to błąd uszkodzonego zamka w drzwiach , zamek do wymiany , czasami lubi wtyczka też odpaść sama z siebie :)
  • Poziom 1  
    U mnie właśnie wypadła wtyczka. Odrobina ochoty, i srubokret i mozna to sprawdzić. Wokół uszczelki na otworze jest metalowa obejma/pręcik ze sprężynką zabezpieczająca uszczelke przed zsunięciem się. Trzeba ją zdjąć, póxniej zsunąć uszczelkę przy zamku, włożyć głowę do środka i sprawdzić czy kaelek się zsunął :). Pewnie mozna parę złotych zaoszczedzić.