Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Step 7 v5.4 "nie widzi" wincc flexible 2008

20 Kwi 2010 10:52 2864 8
  • Poziom 10  
    Witam Wszystkich.

Mam mały problem z moim SIMATIC Managerem, a mianowicie jak otwieram projekt, który ma w NetPro powiązania z panelem operatorskim Siemensa, to Step daje mi informację, że nie mam w systemie zainstalowanego WinCC flexible. Konsekwencją tego jest brak widocznych paneli w NetPro.

Co do kolejności instalowania oprogramowania, to najpierw był instalowany STEP a później WinCC flexible.

Miał ktoś podobny problem?
  • SterControlSterControl
  • Poziom 12  
    Witam

Podaj wersję Step 7, dokładnie chodzi o to który serwis pack masz zainstalowany? I jaki panel masz w projekcie? Jak możesz wrzuć print screena tego komunikatu, który wyskakuje przy otwieraniu.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 12  
    Witam.
    U mnie również step7 nie widzi wincc

otwierając projekt jest info

ktoś wie jak temu zaradzić?
  • Poziom 13  
    Miałem dokładnie to samo, walczyłem 2 tygodnie, mimo posiadania oryginałów stepa i flex'a naściągałem z sieci najnowszych softów, service packów, hotfixów i i nie pomogło. Pomogło dopiero odinstalowanie wincc i ponowne zainstalowanie i teraz działa i ze stepem 5.4 i z piratem 5.5. Tak samo microwin musiałem ponownie zainstalować po stepie. Przy odinstalowaniu wincc flex usunąłem wszystko ręcznie co zostało na dysku nim i dopiero raz jeszcze go zaistalowałem w systemie.

pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Więc spróbuję tego rozwiązania i dam znać.
  • Poziom 12  
    z wincc sie udało :), zobaczymy jak pójdzie z microwin...