Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Ford Focus I] silnik dławi się przy dodawaniu gazu

tr!btec 20 Kwi 2010 12:55 21916 9
  • #1 20 Kwi 2010 12:55
    tr!btec
    Poziom 2  

Witam.
    Posiadam fokę I '98 1.4 benzyna.
    Od niedawna zaobserwowałem problem dławienia się silnika podczas postoju oraz szarpania podczas jazdy. Obydwa problemy występują tylko i wyłącznie przy gwałtownym wciskaniu pedału gazu. Gdy wciskam gaz delikatnie i z wyczuciem wszystko jest mniej więcej ok.

Byłem już u trzech mechaników i żaden nie potrafił mi pomóc...
    Jeden wymienił świece i przeczyścił przepływomierz, drugi odmę, trzeci mówił, że to cewka ale się z tego wycofał i efekt jest taki, że ciągle szukam rozwiązania...

Co może powodować taki stan rzeczy? filtr paliwa, pompa paliwa? bo świece były sprawdzone i kable też...

Czy ktoś z Was miał kiedykolwiek podobne problemy?

Pozdrawiam.

1 9
  • #2 20 Kwi 2010 14:37
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 20 Kwi 2010 15:31
    tr!btec
    Poziom 2  

dodam jeszcze, że po wyłączeniu silnika przez chwilę słychać syczenie powietrza przez 1-2 sekundy. Dodatkowo gdy jechałem od mechanika, który mi nie pomógł, na 5 biegu po wciśnięciu pedału gazu na 80% wskaźnik temperatury wchodził mi prawie na czerwone pole, po spuszczeniu z gazu wskaźnik wracał na właściwą pozycję(trochę poniżej połowy zakresu).

3
  • #4 21 Kwi 2010 12:53
    aksons
    Poziom 1  

zastanawiałbym się nad wymianą filtra paliwa...

0
  • #5 15 Maj 2010 10:57
    gonzalez69
    Poziom 2  

mam podobny problem z focusem 1.6 2001r. jeżeli słyszysz syczenie powietrza przez kilka sekund po wyłączeniu silnika to na bank masz pękniety przewód odpowietrzenia skrzyni korbowej! Tak to wygląda: http://www.ford-esklep.pl/index.php?products=product&prod_id=2031. ja miałem tez taki przypadek wymieniłem przewód syczenia nie ma jest ok. Ale przy mocnym dodawaniu gazu słychać jak zasysa z skądś zasysa powietrze i się dławi. dzis wymieniam paliwa ale wątpie ze co w czymś pomorze .:cry:

2
  • #6 15 Maj 2010 17:08
    gonzalez69
    Poziom 2  

Żeby nie było nie porozumień właśnie się dowiedziałem ze to "zasysanie" to rzecz normalna w kolektorze, ale to szarpanie mnie denerwuje.

0
  • #7 11 Cze 2010 23:14
    mackpro
    Poziom 9  

Ja mam 1,6 2003 i czasem miałem objawy jakby sie blokował przy dodawaniu gazu, a w warsztacie powiedzieli mi ze to metalowa przepustnica wrzyna się w plastikowe scianki koletkora i sie zacina, coś przeczyścili i nasmarowali i na razie nie jest źle, ale później wymiana :(

3
  • #8 12 Cze 2010 17:25
    Piotr520
    Poziom 22  

Sprawdzałeś prace sondy?Może mieszanka jest mocno bogata i efekt podobny jak do problemu z układem WN.

0
  • #9 14 Cze 2010 13:45
    Andrzej_RTV
    Poziom 14  

Witam, miałem podobny przypadek w Focusie 1,6 z 2000r. Wadliwa okazała się cewka zapłonowa.

3
  • #10 14 Cze 2010 14:34
    bartek_e30
    Poziom 11  

a nie macie czasami w tych waszych fordach dziurki za przepływką?? Chodzi mi o odcinek za przepływką do przepustnicy. Nie wiem jak to w fordach wygląda ale najczęściej BMW tak ma...

3