Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Ford Focus I] silnik dławi się przy dodawaniu gazu

20 Apr 2010 12:55 28036 9
  • Level 2  
    Witam.
    Posiadam fokę I '98 1.4 benzyna.
    Od niedawna zaobserwowałem problem dławienia się silnika podczas postoju oraz szarpania podczas jazdy. Obydwa problemy występują tylko i wyłącznie przy gwałtownym wciskaniu pedału gazu. Gdy wciskam gaz delikatnie i z wyczuciem wszystko jest mniej więcej ok.

Byłem już u trzech mechaników i żaden nie potrafił mi pomóc...
    Jeden wymienił świece i przeczyścił przepływomierz, drugi odmę, trzeci mówił, że to cewka ale się z tego wycofał i efekt jest taki, że ciągle szukam rozwiązania...

Co może powodować taki stan rzeczy? filtr paliwa, pompa paliwa? bo świece były sprawdzone i kable też...

Czy ktoś z Was miał kiedykolwiek podobne problemy?

Pozdrawiam.
  • TespolTespol
  • User removed account  
  • Level 2  
    dodam jeszcze, że po wyłączeniu silnika przez chwilę słychać syczenie powietrza przez 1-2 sekundy. Dodatkowo gdy jechałem od mechanika, który mi nie pomógł, na 5 biegu po wciśnięciu pedału gazu na 80% wskaźnik temperatury wchodził mi prawie na czerwone pole, po spuszczeniu z gazu wskaźnik wracał na właściwą pozycję(trochę poniżej połowy zakresu).
  • TespolTespol
  • Level 1  
    zastanawiałbym się nad wymianą filtra paliwa...
  • Level 2  
    mam podobny problem z focusem 1.6 2001r. jeżeli słyszysz syczenie powietrza przez kilka sekund po wyłączeniu silnika to na bank masz pękniety przewód odpowietrzenia skrzyni korbowej! Tak to wygląda: http://www.ford-esklep.pl/index.php?products=product&prod_id=2031. ja miałem tez taki przypadek wymieniłem przewód syczenia nie ma jest ok. Ale przy mocnym dodawaniu gazu słychać jak zasysa z skądś zasysa powietrze i się dławi. dzis wymieniam paliwa ale wątpie ze co w czymś pomorze .:cry:
  • Level 2  
    Żeby nie było nie porozumień właśnie się dowiedziałem ze to "zasysanie" to rzecz normalna w kolektorze, ale to szarpanie mnie denerwuje.
  • Level 10  
    Ja mam 1,6 2003 i czasem miałem objawy jakby sie blokował przy dodawaniu gazu, a w warsztacie powiedzieli mi ze to metalowa przepustnica wrzyna się w plastikowe scianki koletkora i sie zacina, coś przeczyścili i nasmarowali i na razie nie jest źle, ale później wymiana :(
  • Level 23  
    Sprawdzałeś prace sondy?Może mieszanka jest mocno bogata i efekt podobny jak do problemu z układem WN.
  • Level 15  
    Witam, miałem podobny przypadek w Focusie 1,6 z 2000r. Wadliwa okazała się cewka zapłonowa.
  • Level 12  
    a nie macie czasami w tych waszych fordach dziurki za przepływką?? Chodzi mi o odcinek za przepływką do przepustnicy. Nie wiem jak to w fordach wygląda ale najczęściej BMW tak ma...