Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 5030 Czy warto kupić - opinia?

tymeczek 20 Kwi 2010 14:06 882 0
 • #1
  tymeczek
  Poziom 24  
  Nokia 5030 muzyczny telefon nie dla mp3 maniaków?

  Telefony z tej pułki cenowej z reguły skierowane są do konkretnej grupy odbiorców. Inaczej jest jednak z Nokią 5030. Telefon posiada potencjał, który nie został w pełni wykorzystany. A wystarczyło trochę dodatkowych funkcji i rozwiązań, by powstał całkiem dobry aparat, za niewielkie pieniądze.

  Zacznijmy jednak od zalet, choć tych jest zdecydowanie mniej niż wad. Do najważniejszych trzeba zaliczyć baterię. Jak podaje producent, czas rozmowy wynosi do 10 godzin, czuwania do 524 godzin. Tak dobre wyniki łatwo jednak wytłumaczyć. Zwiększone ogniwo telefon dostał z uwagi na to, że jest oznaczony logiem Xpress. To mówi nam, że aparat jest z linii muzycznych modeli fińskiego producenta.

  Na samej nazwie podobieństwa się kończą. Nokia 5030 nie ma, będącego już standardem w większości modeli, odtwarzacza mp3. Jedyne dźwięki jakie dochodzą z telefonu, oprócz dzwonków, to radio, którego praca pozostawia wiele do życzenia. Miejsce aparatu fotograficznego zajął głośnik, którego rozmiary mają sugerować potencjał muzyczny urządzenia. Nic poza tym. Gniazdko słuchawkowe nie obsługuje nawet trybu stereo. Do tego wszystkiego dochodzi obudowa, trzeszcząca z każdym dotykiem.

  Telefony z serii Xpress tworzone są z myślą o entuzjastach dobrego brzmienia. Jeśli w ogóle można o takim mówić, mając na uwadze telefon komórkowy. Niestety w tym przypadku mam wrażenie, że producent zarówno o brzmieniu jak i kilku innych rzeczach najzwyczajniej zapomniał.

  Zalety:
  - dobra bateria

  Wady:
  - delikatna obudowa
  - brak stereo w gnieździe słuchawkowym
  - kiepska jakość odtwarzania przez słuchawki i głośnik
  - brak odtwarzacza mp3
  - brak aparatu fotograficznego