Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Haier DW9-AFM. Nie kręci górny wirnik.

wieslaw99 20 Kwi 2010 15:14 3186 4
  • #1 20 Kwi 2010 15:14
    wieslaw99
    Poziom 23  

Witam. Na początku piszę żeby nie był nie jasności, po raz pierwszy zabieram się za zmywarkę więc proszę o wyrozumiałość i dość jasne podpowiedzi. Do sedna, wczoraj trafiła do mnie w/w zmywarka pani twierdzi że od jakiegoś czasu nie domywa jej naczyń szczególnie góry. Po podłączeniu ustawiłem górny wirnik w określonej pozycji i podłączyłem do sieci, słychać było jak wirnik obraca się po otwarciu drzwiczek okazało się że górny wirnik stoi dokładnie w tej pozycji co go ustawiłem, próbę zrobiłem jeszcze kilka krotnie z tym samym rezultatem. Ramie wyczyszczone otwory drożne, co powinienem zrobić w takiej sytuacji ???
    Rozkręciłem boczną osłonę i znalazłem ten labirynt, czy te ciemne "coś" to czasem nie będzie przyczyna całego stanu żeczy ?

Zmywarka Haier DW9-AFM. Nie kręci górny wirnik. Zmywarka Haier DW9-AFM. Nie kręci górny wirnik. Zmywarka Haier DW9-AFM. Nie kręci górny wirnik.

To chyba jednak jakieś uszczelki bo kanały są drożne. Czytałem gdzieś wcześniej
    że przyczyną takiego stanu żeczy mogą być zużyte plastiki przy ramieniu i powstaje zbyt duże tarcie na wskutek dużego ciśnienia wody, ale czy to prawda ?

0 4
  • #2 21 Kwi 2010 13:58
    h jaworski
    Specjalista AGD

Sprawdź czy grzeje wodę i czy nie nalewa jej za mało, bo jak bierze za mało wody to do pompy dostaje się woda z powietrzem i nie ma odpowiedniego ciśnienia wody. Jak sprawdzić czy bierze za mało wody napełnij zmywarkę poczekaj aż zacznie myć i otwórz zobacz czy na dnie jest trochę wody dla próby można też trochę wody dolać ale ostrożne żeby nie przelać.

0
  • #3 21 Kwi 2010 20:00
    wieslaw99
    Poziom 23  

Wymontowałem całe ramię i podpiąłem wąż do niego i po odkręceniu zaworu okazało się że jest bardzo dużo nieszczelności największe było przy połączeniu śmigła z ramieniem, uszczelniłem większość z nich i założyłem z powrotem. Ustawiłem w określonej pozycji i uruchomiłem zmywarkę, po chwili wyłączyłem śmigło było w innej pozycji niż pierwotna a więc zadziałało uszczelnienie, właśnie włączyłem zmywarkę i testuje jaki będzie rezultat tego zabiegu, jeżeli nie pomoże spróbuję wskazówek "h jaworski". Napiszę o efektach.:D

Dodano po 4 [godziny] 41 [minuty]:

Wstawiłem dwa zmywania i rewelacja zmywarka pięknie domyła wszystko bez problemu, jednak myślę że długo nie nie wytrzymają moje uszczelnienia i tu prośba do szanownych kolegów, może wiecie gdzie mogę kupić śmigło albo całe ramie górne do Haier DW9-AFM, albo od jakiej zmywarki dopasować bardzo proszę o namiary szerokość 45cm.

1
  • #4 16 Lut 2015 20:01
    witja-f
    Poziom 1  

Miałem to samo - wystarczyło wymienić uszczelki za niecałe 10 zł działań bez zarzutów.

1
  • #5 31 Lip 2015 06:54
    wieslaw99
    Poziom 23  

Wirnik górny wymieniony zmywarka zmywa cacy.
    Dziękuję za pomoc temat uważam za zamknięty.

0