Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem ze zmianą ustawień plotera AutoCad2010

T_O_J_A 20 Kwi 2010 15:47 2516 7
  • #1 20 Kwi 2010 15:47
    T_O_J_A
    Poziom 12  

Witam. Od dłuższego czasu borykam się z problemem dotyczącym ustawień papieru do wydruku na ploterze. Problem nie polega na tym że nie wiem jak to zrobić, ponieważ już udawało mi się ustawiać odpowiedni format papieru, a na tym, że nagle przestałem móc to robić w taki sposób jak robiłem poprzednio. Nagmatwałem, więc teraz w prostych słowach. Ustawiając papier tak jak robiłem to poprzednio, po zatwierdzeniu we właścicościach plotera, przechodze do okna druku autocadowskiego, i zamiast zmienić na długość jaką wybrałem zawsze zmienia mi na wymiary standardu latter, niezależnie od tego co wpisze. Dziwnym trafem moge wybrać ustawienia, które kiedyś obierałem i w niektorych przypadkach wymiary papieru zmieniają się, w niektórych nie. Różnych formatów rysunków zapisałem dość dużo i mam wrażenie, że taka sytuacja dzieje się z powodu zapełnienia jakiegoś buffora plotera, ale tego nie wiem i są to moje domniemania. Nie moge znaleźć żadnych plików coś na kształt plot styles, które by mogły im odpowiadać. Ktoś może ma jakiś pomysł. Odinstalowałem już autocada i zainstalowałem ponownie, nic to nie dało. Koleżanka w obok ma identyczny problem.

0 7
  • #2 20 Kwi 2010 16:11
    Januszf777
    Poziom 27  

Witaj.
    Co prawda moja pełna znajomość AutoCad'a "pozostała" na poziomie wersji DOS'owskich i początkowych Windows'owych ale mam pytanie, czy problem dotyczy prac już zrobionych lub ich edycji czy też czystych, nowych projektów (bez ustawień szablonowych)?
    Jest to o tyle ważne, że AutoCad używa ustawień domyślnych i to nie tylko jeśli chodzi o wymiarowanie, a też zapamiętuje wszelkie do czasu ustawienia innych jako obowiązujące.
    Pzdr.

0
  • #3 20 Kwi 2010 16:15
    T_O_J_A
    Poziom 12  

I na jednych i na drugich jest ten sam problem

0
  • #4 20 Kwi 2010 16:26
    Januszf777
    Poziom 27  

Podaj może konkretny model plotera wraz z informacją o wersjach sterowników i konkretnych parametrach wydruku, które ustawiasz, ponadto pytanie skoro korzystasz a A-Cad'a 2010 myślę, że komercyjnie, to dlaczego nie zapytałeś AutoDesk'a?

0
  • #5 20 Kwi 2010 16:30
    T_O_J_A
    Poziom 12  

tak wygląda okno plotowania mam tam różne wcześniej ustawione rozmiary papieru. Po zaznaczeniu powinno mi zmienić je na taki jakie są zapisane, lecz nie zmienia. Ustawia 279 na 216, jakiś standardowy format. Ale dla niektórych udaje się zmienić starych zapisanych formatów. Natomiast próba wstawienia nowego formatu poprzez wybranie przycisku properities i wejscie w ustawienia drukarki tak jak to kiedys robilem, rozwniez sprawia ze wybiera sie ten domyslny format mimo ze wpisalem wymiary

Dodano po 3 [minuty]:

HP DesignjeT T1100 44in HPGL2. Nie mam dostępu do wiedzy odnośnie sterowników. Nie jestem administratorem. W tym również upatruje możliwy problem. Być może chodzi o zapelnienie pamieci plotera iloscia plikow z ustawieniami wydruku.... że niby nie mozna juz nowych wstawiac bo jest zapełnione miejsce. Ale tylko przypuszczam, szukam innego wyjscia z sytuacji. Być moze te pliki są dostępne tylko z poziomu administratora. Może wiesz/ ktoś wie, czy taka pamięć istnieje?

0
  • #6 20 Kwi 2010 16:36
    Kris_nx
    Poziom 9  

U mnie Acad 2010pl rozmiar papieru jest ściśle związany z modelem drukarki plotera i w ustawieniach plotera definiuje nowe rozmiary papieru.
    więc zamiast szukać odpowiedniego rozmiaru już zdefiniowanego w AutoCadzie kliknik właściwości plotera i tam dodaj odpowiedni papier

Kris_nx

0
  • #7 20 Kwi 2010 17:03
    Januszf777
    Poziom 27  

Nie wiem w tym momencie czy chodzi Ci o wydruk w konkretnej skali czy też o dopasowanie do strony z podaniem wymiarów i skali "słupkowej". Wymiar papieru (jak kolega Kris_nx) ustaw w właściwościach plotera a resztę dopasuj (skala) w A-Cad'zie

0
  • #8 21 Kwi 2010 10:01
    T_O_J_A
    Poziom 12  

Ustawiam wymiar papieru w ustawieniach plotera i mimo to w momencie kliknięcia przycisku zatwierdzenia "ok". Zmienia na jakiś standardowy format, inny niż wprowadziłem. Niezależnie od tego jaką wielkość papieru wprowadze do ustawień plotera.

Dodano po 33 [minuty]:

Przedstawie problem w sposób obrazkowy:

1-na pierwszym okno wyskakujace po wcisnieciu ctr+P czyli standardowe okno do drukowania w Autocad

2-Wybieram drukarke i nastepnie wciskam properities w celu ustawienia specjalnego papieru

3-Wyskakuje okno wciskam "Custom Properities"

4-wyskakuje okno po prawej gdzie wciskam opcje "custom" w celu wyboru niestandardowego papieru. Wyskakuje okno po lewej. Wpisuje wartości w mm, zaznaczam odpowiednie opcje i zapisuje nowy format jako 300/1360, tego akurat nie widac na fotce ale tak zrobilem.

5-Widać zatwierdzony papier 300/1360, klikam ok

6- obie opcje zapisu z rys 6 probowalem, w kazdej efekt z obrazka 7 ten sam, klikam ok

7-efekt koncowy, papier 300/1360 wybrany, mimo to w okienku w ktorym widac jego wymiary jest cos innego, 279 na 216mm. Powinno byc 300/1360. I na tym mniejszym papierze idzie wydruk. Nie zmienia papieru. Wszystko robie tak samo jak kiedyś robiłem, nic nie zmieniałem w ustawieniach. Pomocy!!

0