Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DARPA Transformer XL -wojskowa hybryda samolotu i samochodu

pseven 20 Kwi 2010 18:05 2611 1
 • DARPA Transformer XL -wojskowa hybryda samolotu i samochoduW minionym tygodniu Agencja Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych zapowiedziała uruchomienie projektu Transformer X. W ramach projektu agencja zachęca firmy do podjęcia konstrukcji pojazdu, który byłby hybrydą samolotu pionowego startu i lądowania oraz samochodu. Wśród wymagań projektu wymieniono m.in. możliwość transportu 4 osób z wyposażeniem, funkcję automatycznego pilota, możliwość lotu na wysokości 1000 stóp oraz zasięg 250 mil. Do tej pory pojazdem najbardziej zbliżonym do celu nowego projektu DARPA był Terrafugia Transition. Terrafugia Transition pozwalał za naciśnięciem pojedynczego przycisku, w czasie 30 sekund zmienić funkcje. Transformera X w odróżnieniu od Terrafugia Transition będzie oferował możliwość jazdy terenowej i osiągi zbliżone do samochodu typu SUV. Kluczowymi cechami mają być także odporność zewnętrznej powłoki na uszkodzenia i łatwa obsługa. Według założeń pojazd ma służyć do patrolu lądowego miejsc, na drodze do których znajdują się przeszkody takie jak choćby pole minowe. W roku 2015 planowane jest rozpoczęcie fazy testów prototypów. Według komentatorów pojazd ma szanse zrewolucjonizować nie tylko wojskowy, ale i cywilny transport.

  Źródło:
  http://www.physorg.com/news190913356.html

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  pseven
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
  Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
  pseven napisał 8509 postów o ocenie 1580, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
 • #2
  Citek
  Poziom 22  
  No jestem ciekaw co im wyjdzie. Tylko najgorsze jest to jak mówi stare porzekadło, "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego". Miejmy nadzieję, że nikt nie ucierpi przy takich wynalazkach.