Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Octavia I 2002r.Sterownik drzwi kierowcy-Dziwna usterka

20 Kwi 2010 19:29 4098 3
  • Poziom 20  
    Autko po przekładce z anglika(ponoć wszystko działało).Pełna elektryka.
    Z tego co zauważyłem podnośniki przednich drzwi z silnikami pozostały na miejscu,
    zamieniono tylko elektronikę pomiędzy lewymi i prawymi drzwiami.
    Sterownik drzwi kierowcy działa poprawnie (bez szyby kierowcy)gdy nie jest podłączony do silnika podnośnika.Po podłączeniu silnika szyby(silnik sprawny) nie działają żadne funkcje sterowane z tych drzwi.Czy mam szukać takiego sterownika z anglika czy można zastosować z naszej wersji(bez zmiany kodowania komfortu)
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Z tego co się orientuje po odłączeniu czy to szyb czy zamka po kilku odpaleniach ( nie pamiętam dokładnie po ilu ) i po podłączeniu na nowo sterownik nie " widzi " danego urządzenia i należy je zaprogramować - wsiadasz do auta, zamykasz drzwi, włączasz zapłon i naciskasz i trzyma przez ponad 5 sek przycisk zamykający daną szybę ( w twoim przypadku lewy przód) . Piszesz że silnik sprawny , a czy masz pewność że jest on dobrze podłączony ?
  • Poziom 20  
    Dzięki za zainteresowanie.
    Silnika nie da się podłączyć inaczej i nie wiem co on ma wspólnego z c.zamkiem czy sterowaniem lusterkami?
  • Poziom 33  
    Wszystko zależy od wersji, jeśli są też el. lusterka. To wszystkim sterują moduły i jest to dość trudny układ, coś w rodzaju Can.