Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica AK-260 wymiana termostatu

monter-07 20 Kwi 2010 20:41 18611 4
  • #1 20 Kwi 2010 20:41
    monter-07
    Poziom 9  

Moje pytanie dotyczy konkretnie tego czy kapilara termostatu w lodówce AK-260 (rok prod. 2000) jest do czegoś przymocowana czy po prostu wciśnieta w przestrzeń miedzy komorą chłodziarki a zamrażarki.

Z góry dzieki za pomoc

2 4
  • Pomocny post
    #2 20 Kwi 2010 20:49
    skryn
    Admin grupy AGD

Wsuwasz do oporu w pochwę prowadzącą.
    Długość kapilary nie jest bez znaczenia. Jeżeli parownik osiągnie odpowiednią temperaturę, to termostat odpowiednio zareaguje.
    Kapilarę termostatu należy wsunąć maksymalnie w pochwę - długość kapilary możesz porównać ze starą (o ile masz zamiar wymienić termostat).

4
  • #3 20 Kwi 2010 21:10
    monter-07
    Poziom 9  

Dzięki za szybką odpowiedz, myślę że winny jest termostat a objawy są następujące: agregat pracuje prawie non-stop, termostat ustawiony na minimum (kręciłem tymi srubkami regulacyjnymi ale nie widzę róznicy zresztą nie wiem która od czego ) w zamrażarce jest -26 st. Dziś zauwazyłem że z tyłu lodówki z pod takiej prostokatnej klapki wyciska sie lód, wył. lodówkę, roztopiłem lód wyczyściłem tą komore pod klapką, zaizolowałem pianką (gąbką), zamknąłem klapkę i włączyłem lodówkę (pokrętło na minimum)chodzi od ok. godziny i -26 st w zamrażalniku . Aha a przed tym czyszczeniem klapki z tyłu, wewnątrz komory chłodziarki prawa strona tylnej ścianki była oszroniona - co otym myslisz ?

0
  • #4 20 Kwi 2010 22:03
    nares
    Specjalista AGD

Wpisz w szukajkę frazę "amica nieszczelność" i wsio jasne.

0
  • #5 25 Paź 2010 18:33
    darek5
    Poziom 10  

Witam
    Mam podobny problem, kupiłem nowy termostat został wymieniony.Wybrzuszenie na klapce było u dołu jakby niedomknięta.
    Lodówka pracuje już godzinę dalej nie wyłącza się.
    Podczas wymiany pomyliłem kolejność naprawy, zamiast zająć się najpierw ta klapka to wymieniłem najpierw termostat.
    Teraz nie wiem czy ta cienka biała rurka pod klapka to nie jest kapilara od termostatu która weszła podczas wymiany i dotyka tej rurki miedzianej która jest chyba ciepła.
    I może dlatego jej nie wyłącza.

Po rozkręceniu jeszcze raz tego pojemnika z tylu lodówki i sprawdzeniu okazuje się że nie jest to sonda termostatu!
    Ta biała rurka łączy się z tą cieńszą czerwoną.

Amica AK-260 wymiana termostatu Amica AK-260 wymiana termostatu Amica AK-260 wymiana termostatu Amica AK-260 wymiana termostatu

Od spodu jest jakaś biała plastelina która ułożyłem równo jak otwarłem tą klapkę.
    Czemu ma służyć ta klapka w tej lodowce, a ten żółty klocek to jakby pumeks który chyba pochłania wodę.Przepraszam ale nie zdążyłem obrócić zdjęć

3