Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Partner z silnikiem citroena1,6 problem

SWITCHER20 20 Kwi 2010 21:19 1377 2
  • #1 20 Kwi 2010 21:19
    SWITCHER20
    Poziom 8  

Witam
    mam taki problem nie jestem pewien ale chyba chodzi o immobilizer (klawiaturowy) chodzi mianowicie o to że odłączyłem immo standardową procedurą wpisując kod i wyciągając wtyczke do klawiatury wszystko ładnie chodziło do niedawna ......problem polega na tym że:
    Silnik zaczął pracować na dwa gary więc zacząłem szukać i znalazłem pod maską takie czarne pudełeczko z gniazdem na 6 pinów dochodza tam dwa przewody żólte dwa zielone czarny i niebieski Po rozebraniu pudełeczka okazało sie że wszystko jest zaśniedziałe doszczętnie (TTL jakieś kondensatory tranzystor i odpalone ścieżki) więc odłączyłem go i zwarłem do kupy przewody zielone i żółte wszystko zaczeło pracowac ładnie na 4 gary ale tylko na biegu jałowym
    Jak jedzie sie samochodem i przeciąga się na biegach zaczyna odcianać zapłon zarówno na benzynie i na gazie do momentu aż silnik zgaśnie... w czym problem Może ma ktoś jakieś schematy IMMO??? STEROWNIK MAGNETI MARELI MOJE GG 6659008
    pOZDRAWIAM I DZIĘKUJE

0 2
  • #2 21 Kwi 2010 20:07
    vauer6
    Poziom 17  

Daj jakies foto tego modulu.To nie bedzie immo.jak chodzi to chodzi.

0
  • #3 25 Kwi 2010 12:24
    SWITCHER20
    Poziom 8  

vauer6 napisał:
    Daj jakies foto tego modułu.To nie bedzie immo.jak chodzi to chodzi.

Witam Tak zgadza sie to nie był moduł immo zmyliłem się faktem że był wpięty w obwód wtryskiwaczy Jest to emulator wtryskiwaczy....ale mniejsza z tym...Wymieniłem ten moduł wszystko pracuje jak należy czyli ładnie przełącza na gaz i odcina pompe i wtryskiwacze...ale problem pozostał...dalej gaśnie w czasie jazdy odcinajac zapłon i już nie wiem czy dalej to może być immo czy np czujnik położenia wału...
    Pozdrawiam i dzieki za odpowiedź

0