Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi FX1N + falownik wizualizacja

yoz666 20 Kwi 2010 23:12 2003 4
  • #1 20 Kwi 2010 23:12
    yoz666
    Poziom 2  

Potrzebuję pomocy,
    generalnie zabrałem się za magisterkę, której małą częścią jest stworzenie sterowania pewną maszyną za pomocą PC - okazuje się, że to co było na zajęciach jest trochę bardzo nie wystarczające na moje potrzeby, ponieważ duża część konfiguracji była wtedy gotowa i mnie to trochę przerosło... i to już u podstaw...
    a więc sytuacja wygląda następująco, że mam do dyspozycji:
    Sterownik Mitsu FX1N z modułem analogowym
    Falownik
    Soft: GX Developer, Intouch 10.1 w wersji demo (którego znam podstawy z zajęć), Citect SCADA 7.10 o którym nie mam zielonego pojęcia...

A więc teraz na początek - potrzebuję informacji jak skomunikować intouch ze sterownikiem? po prostu chciałbym za pomocą PC monitorować stan wejść i sterować wyjściami. Przede wszystkim użytkownik za pomocą PC ma mieć możliwość włączania i wyłączania urządzenia, zadawania parametrów działania - np. takich jak częstotliwość na falowniku - lub też (to w dalszej części na podstawie własnych przeliczeń) ilości obrotów na minutę.

Cały temat dotyczy porównania wpływu na ekologię nowej maszyny i istniejącej maszyny po modernizacji - modernizacją jest właśnie wprowadzenie sterowania. Czyli generalnie praca dotyczy części ekologicznej... ale jeśli nie podłączę sterowania to niestety nie mogę nic z tym dalej zrobić...

0 4
  • #3 21 Kwi 2010 09:17
    yoz666
    Poziom 2  

Do citecta się przyda :) bo nie mam o nim zielonego pojęcia... choć wolałbym użyć Intouch - tylko muszę się właśnie dowiedzieć jak skonfigurować monitorowanie i sterowanie online.

Może ktoś coś podpowiedzieć w tej kwestii? ale tak w miarę łopatologicznie...

0
  • #4 06 Maj 2010 13:10
    yoz666
    Poziom 2  

Teraz właśnie pojawia się problem - jak tym sterować nazwijmy to LIVE?
    Przede wszystkim - jak sprzężyć InTouch z programem w sterowniku - tak żeby odczytywał na bieżąco dane ze sterownika i w drugą stronę - aby mógł wszystkim zarządzać (chociażby proste start stop sterownika, a dalej zbieranie i przetwarzanie danych - czy wogóle jest możliwe przetwarzanie danych poza sterownikiem i dalszy wpływ wyników tego przetwarzania na działanie urządzenia - chodzi tu np. o zadawanie prędkości obrotowej dla silnika i zmianę jej w zależności od odczytywanych parametrów z czujników)

0
  • #5 12 Maj 2010 21:59
    papajondro
    Poziom 11  

Odpowiedź

Możesz też skorzystać z ANTStudio, ma on dedykowane sterowniki do większości sterowników w tym Mitsubishi i pozwala na dwu godziną pracę.

0