Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADP 4420 przepala bezpieczniki

mgradzki 20 Kwi 2010 23:15 4254 4
  • #1 20 Kwi 2010 23:15
    mgradzki
    Poziom 16  

Witam

W czasie mycia w zmywarce (Whirlpool ADP 4420) przepalił mi się bezpiecznik (topikowy) zabezpieczający gniazda w kuchni. Wymieniłem go na automatyczny, zmywarka ruszyła, ale po ok. 5 sekundach bezpiecznik się wyłączył i tak za każdym razem po włączeniu zasilania. Wypuściłem ze zmywarki wodę i uruchomiłem ją na programie płukania - wszystko było OK.
    Podejrzewam, że padła grzałka i powoduje zwarcie po załączeniu.
    Czy ktoś mógłby napisać mi jak dobrać się do grzałki (z której strony i co rozmontować) żeby ją sprawdzić omomierzem?
    Ile może kosztować taka grzałka, bo jakoś nie udało mi się na szybko tego wygooglac.

Pozdrawiam

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 20 Kwi 2010 23:51
    libretto4
    Specjalista AGD

Grzałka jest od spodu urządzenia - to poważna naprawa i mam nadzieję, że masz jakieś doświadczenie z "prądem".

Przy takim uszkodzeniu ważna jest prawidłowa instalacja elektryczna w domu (uziemienie, przekrój przewodów, odpowiedni amperarz bezpiecznika).
    Co do ceny to pozostaje tylko serwis - zalecam zamówienie naprawy a nie grzałki bo możliwe że jest jakaś przyczyna uszkodzenia.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 21 Kwi 2010 09:10
    Trull
    Poziom 28  

Do grzałki masz dostęp od spodu zmywarki potrzebny Ci będzie Wkrętak torx T-15. Po rozkręceniu dna zmywarki, uprzednio odłącz od prądu (trzeba zmywarkę położyć na"plecy"), zobaczysz po prawej stronie cylinder metalowy to jest grzałka przepływowa. Sprawdź czy zmywarka nie ma wycieków.

0
  • #4 21 Kwi 2010 13:25
    Jasxx
    Poziom 21  

Zakładam, że zmywarka ta ma 3 lata.

Nie spotkałem sie jeszcze ze zwarciem grzałki w zmywarkach tej firmy. Grzałka albo jest dobra albo całkiem padła.

Trull, nie koniecznie w tej zmywarce jest grzałka przepływowa. Może być zintegrowana z silnikiem, a w tym przypadku zwarcie może być wywołane nadpaleniem się przewodów zasilających grzałkę. W tym przypadku pozostaje wymiana wiązki. Możliwe też, że upaliło się gniazdo zasilające grzałkę, wtedy już do wymiany cała pompa.

0
  • #5 21 Kwi 2010 17:54
    sujka5
    Poziom 26  

Jeśli jest upalone gniazdo grzałki to wystarczy wymienić samą grzałkę....
    Jeśli masz synchroniczną białą pompę myjącą to nie polecam używania tabletek do mycia bo zawierają krzemionkę...radziłbym używanie żelowych środków do mycia nie będą zamulać wnętrza pompy...

1