Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Próba przeróbki oscyloskopu z PE

patrycja302 21 Kwi 2010 08:40 1014 4
  • #1 21 Kwi 2010 08:40
    patrycja302
    Poziom 8  

Mam oscyloskop cyfrowy zrobiony z praktycznego elektronika. Chciałabym go przerobić tak by miał wyświetlacz od laptopa. Co muszę zmienić w układzie i czy jest to wykonalne?

0 4
  • #2 21 Kwi 2010 08:54
    jacekko63
    Poziom 30  

Podaj przynajmniej numer PE aby można było przemyśleć.

0
  • #3 21 Kwi 2010 11:58
    patrycja302
    Poziom 8  

PE numery 5, 6, 7, 8 z 1999

0
  • Pomocny post
    #4 24 Kwi 2010 21:53
    ElGregor
    Poziom 22  

Odpisałem na Twoją prywatną wiadomość, ale adres zwrotny jest nieprawidłowy i mail nie dotarł, dlatego wkleję moją odpowiedź na forum:

Ściągnałem z sieci schemat tego oscyloskopu, jak mniemam chodzi o projekt z numeru 2/99?
    Jeśli tak, to temat nie będzie prosty.
    Po pierwsze, zastosowany tam wyświetlacz ma "na pokładzie" własny kontroler z pamięcią. Procesor zleca wyświetlenie konkretnej treści i nie musi się zajmować odświeżaniem i cyklicznym podawaniem danych na matrycę wyświetlacza. Załatwia to właśnie kontroler.
    Wyświetlacze z laptopa to "goła" matryca która wymaga układu podającego cały czas synchronicznie sygnał wizyjny (cyfrowy). Można to porównać do kineskopu na wejście którego sygnał musi być podawany bez przerwy, w przeciwnym razie
    przestanie wyświetlać treść.
    Po drugie jakakolwiek zmiana typu wyświetlacza (inny kontroler, inna rozdzielczość itp) wymagać będzie ingerencji w program mikroprocesora, który jest przystosowany do konkretnego typu wyświetlacza.
    Z tego co wiem PE nie udostępniał źródeł programu tylko zaprogramowane procesory.

0
  • #5 29 Kwi 2010 19:07
    patrycja302
    Poziom 8  

Temat uważam za zamknięty i proszę o przeniesienie w stosowne miejsce.

0