Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka HP CLJ 2820 - ciągłe czyczenie i kalibracja

rafal.m 21 Apr 2010 09:41 2886 3
    rafal.m
    Level 13  
    Temat był poruszany lecz nie było rozwiązania - mam problem z HP CLJ 2820, przy każdym włączeniu lub po kilku wydrukach robi czyszczenie i kalibrację. podmienialiśmy już moduł bębna - bez rezultatu. Czy już ktoś zdiagnozował przyczynę tego zachowania?
    michalekx
    Level 14  
    Witam. Pewnie pomoże konserwacja skoro wymiana bębnów nie pomaga. Skup się na laserach. Sprawdź czy karuzela nie przeskoczyła o któryś ząbek ale skoro drukuje to powinno być w porządku. Sprawdź tonery. Miałem taki sam przypadek jednak w moim właśnie bęben miał winę. Może obydwa moduły są uszkodzone.
    slajas
    Level 21  
    witam a czy czasami w menu drukarki kolega nie ma ustawionej kalibracji po włączeniu drukarki lub po określonym czasie np. 5min
    fplaton
    Level 11  
    Widzę, że problem dalej nie rozwiązany. Mam to samo. Rozwinę temat może to przyniesie rozwiązanie.
    Problem: Po każdorazowym włączeniu urządzenia jak również po wydruku jednej lub kilku kartek drukarka żąda czyszczenia a zaraz potem kalibracji.

Przebieg drukarki ponad 20 tys.
    Kod daty oprogramowania sprzętu 20070524
    Tonery i bęben regenerowane.
    Wydruk stron pod względem jakości idealny.

Reset do ustawień fabrycznych – nie pomógł.
    Wielokrotne czyszczenie również.
    Wymiana bębna na inny – nie pomogła.
    Wymieniłem jeden z tonerów – bez zmian.
    Test formatera z menu serwisowego OK.

Ostanie kody błędów: 49.1705, 49.1725, 13.000, 21.000
    Harmonogramy kalibracji są wyłączone.
    Zabawa ze zmiana ustawień papieru na gruby tez bez efektu.

Może dokładny opis coś wniesie do rozwiązania problemu :|

Teraz zauważyłem jeszcze jedna rzecz. Strona stanu materiałów dla jednego z tonerów (żółty) przy dacie pierwszej instalacji ma opis ” niedostępne”, a wszystkie inne tonery bęben mają tam datę. Po podmianie tonera na stary jest dalej to samo, data niedostępna. Może to tutaj tkwi przyczyna?!