Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP CLJ 2820 - ciągłe czyczenie i kalibracja

21 Kwi 2010 09:41 2649 3
  • Poziom 13  
    Temat był poruszany lecz nie było rozwiązania - mam problem z HP CLJ 2820, przy każdym włączeniu lub po kilku wydrukach robi czyszczenie i kalibrację. podmienialiśmy już moduł bębna - bez rezultatu. Czy już ktoś zdiagnozował przyczynę tego zachowania?
  • Poziom 14  
    Witam. Pewnie pomoże konserwacja skoro wymiana bębnów nie pomaga. Skup się na laserach. Sprawdź czy karuzela nie przeskoczyła o któryś ząbek ale skoro drukuje to powinno być w porządku. Sprawdź tonery. Miałem taki sam przypadek jednak w moim właśnie bęben miał winę. Może obydwa moduły są uszkodzone.
  • Poziom 21  
    witam a czy czasami w menu drukarki kolega nie ma ustawionej kalibracji po włączeniu drukarki lub po określonym czasie np. 5min
  • Poziom 10  
    Widzę, że problem dalej nie rozwiązany. Mam to samo. Rozwinę temat może to przyniesie rozwiązanie.
    Problem: Po każdorazowym włączeniu urządzenia jak również po wydruku jednej lub kilku kartek drukarka żąda czyszczenia a zaraz potem kalibracji.

Przebieg drukarki ponad 20 tys.
    Kod daty oprogramowania sprzętu 20070524
    Tonery i bęben regenerowane.
    Wydruk stron pod względem jakości idealny.

Reset do ustawień fabrycznych – nie pomógł.
    Wielokrotne czyszczenie również.
    Wymiana bębna na inny – nie pomogła.
    Wymieniłem jeden z tonerów – bez zmian.
    Test formatera z menu serwisowego OK.

Ostanie kody błędów: 49.1705, 49.1725, 13.000, 21.000
    Harmonogramy kalibracji są wyłączone.
    Zabawa ze zmiana ustawień papieru na gruby tez bez efektu.

Może dokładny opis coś wniesie do rozwiązania problemu :|

Teraz zauważyłem jeszcze jedna rzecz. Strona stanu materiałów dla jednego z tonerów (żółty) przy dacie pierwszej instalacji ma opis ” niedostępne”, a wszystkie inne tonery bęben mają tam datę. Po podmianie tonera na stary jest dalej to samo, data niedostępna. Może to tutaj tkwi przyczyna?!