Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
EuroPol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dom sam powiadomi sms-em o włamaniu i nagra włamywacza

tymeczek 21 Kwi 2010 13:10 3872 10
  • Dom sam powiadomi sms-em o włamaniu i nagra włamywacza

Następnym razem, gdy opuścisz swój dom na dłuższy czas, pozwól by sam poinformował Cię sms-em, o ewentualnym intruzie.

Brzmi jak scenariusz na sciene fiction? Niekoniecznie. Mimo, iż trudno w to uwierzyć jest to bardzo możliwe. A udowodnił to budując taki system Noel Portugal.

Autor wykorzystał do swojego projektu kamerę, kilka czujników ruchu i moduł wejścia/wyjścia.

Bardzo ciekawa jest zasada działania urządzenia. Jeśli któryś z czujników zarejestruje ruch, natychmiast zostaje wysłana wiadomość tekstowa, a kamera odwraca się w kierunku skąd dobiegł sygnał.

źródło:
    http://noelportugal.blogspot.com/2009/09/webcam-pir-sensor-servos-iobridge-txt.html

Fajne!
  • EuroPro
  • #2 21 Kwi 2010 14:33
    Dareks
    Poziom 19  

To jeszcze powinny być możliwy podgląd poprzez www i byłby komplet. Można byłoby zobaczyć co się dzieje naprawdę w momencie jak przyjdzie SMS

• #3 21 Kwi 2010 18:24
    Spooner
    Poziom 16  

Wszystko fajnie, a jak złodziej czy włamywacz zabierze kamerę i nie będzie nagrania?

Jeszcze by była fajniejsza jak by MMS'a wysłała.

• EuroPro
  • #4 21 Kwi 2010 19:37
    Lelobass
    Poziom 12  

Zasadniczo nic nowego poza tym że kamerę obraca bo takie systemy nagraywania i przesyłąnia wiadomości sms-em istniją już od dawna więc szału nie ma.

• #5 21 Kwi 2010 22:05
    Dj_Pele
    Poziom 16  

Nom szału nie ma aczkolwiek ja korzystam z dobrze zamaskowanych kamer i w każdej chwili mogę zobaczyć co się dzieje w domu i przed nim. I zamontowałem tubę pod podbitką tak by złodziej nie miał do niej dostępu a daje naprawdę głośno wedle producenta 125dB kiedyś nawet zrobiłem testa w ciągu minuty było dwóch sąsiadów pod moim domem w tym jeden uzbrojony w pałkę.

• #6 21 Kwi 2010 22:34
    august_
    Poziom 27  

Kiedyś zrobiłem znajomemu urządzenie, które dzwoniło do niego na komórkę gdy jakaś czujka zadziałała podczas nieobecności w domu.
    A to kot załączył, a to coś innego... facet całe czas był w stresie ;)

• #7 22 Kwi 2010 08:24
    VSS
    Poziom 21  

august_ napisał:
    Kiedyś zrobiłem znajomemu urządzenie, które dzwoniło do niego na komórkę gdy jakaś czujka zadziałała podczas nieobecności w domu.
    A to kot załączył, a to coś innego... facet całe czas był w stresie ;)

trzeba było użyć czujek nie wykrywających obiektów lżejszych niż 38kg. wszystkie firmy produkujące PIRy mają takie w ofercie.

• #8 22 Kwi 2010 11:23
    august_
    Poziom 27  

Jasne, ale podaję to jako przykład - że takie powiadamianie oprócz napędzenia stresu właścicielowi nic nie daje.

Załóżmy że jesteś na wakacjach i o 3 w nocy budzi Cię telefon z domu - słuchasz, a tam cisza - i co robisz?

• #9 22 Kwi 2010 11:57
    livex21
    Poziom 22  

august: budzisz sąsiada ;p

Pozdrawiam!

• #10 22 Kwi 2010 12:18
    cirrostrato
    Poziom 36  

Jestem za tym aby prawo określało, że teren prywatny jest moim terenem prywatnym bez żadnych ,,ale''....dopiero wyposażenie tej zabawki w kałacha miało by sens w naszych krajowych realiach. Na moim terenie prywatnym jak sadzę jedno drzewo to rano skradzione dwa, nic nie mogę zrobić, powiadomić to mogę najwyżej żonę.

• #11 22 Kwi 2010 15:26
    229071
    Użytkownik usunął konto