Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działają światła cofania w VECTRA A 91 r.

21 Kwi 2010 13:25 3839 9
  • Poziom 16  
    Witam. Na początku przyznam, że temat był wałkowany wiele razy, ale mój problem tkwi w tym, że czujnik cofania jest w porządku był sprawdzony i działa styk podczas wrzucania biegu wstecznego. Potrzebuje schematu elektroniki samochodu bądź porady aby znaleźć kable odpowiadające za włączenie tych świateł. Sądzę że to one są przyczyną usterki w moim przypadku. Czekam na odpowiedzi i porady. Z góry mówię że stykałem kablem tą wtyczkę od włącznika i nic to nie dało.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 29  
    Po pierwsze sprawdzić zasilanie na wtyczce od wyłacznika światła wstecznego jak nie ma to szukać. Prąd oczywiscie ma byc po włączeniu zapłonu. Sprubój zewrzeć przewody na wyłączniku czy wtedy zaświeci. Jak tak to wymień wyłącznik. Zasilanie wyłącznika jest z tablicy bezpiecznikowej jak si e nie myle. Sprawdzic bezpieczniki może jest spalony. Jak nie to czeka cie szukanie po przewodach gdzie jest usterka:) Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Domellus czytaj dokładnie co napisałem.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 29  
    A sprawdzałeś czy jest w wtyczce zasilanie? Czy bezpieczniki dobre? Pierwsze i podstawowe cio powinienes zrobić to własnie to. A ty nawet nie napisałes czy to sprawdziłeś.:)
  • Poziom 16  
    We wtyczce nie ma zasilania właśnie w tym jest problem<jeszcze zależy o którą wtyczkę Ci chodzi bo w tej z tyłu jest poza wyjściem dla wstecznego światła, bezpieczniki są ok bo nie za tą jedną rzecz on odpowiada :)
  • Poziom 29  
    No to pozostaje sprawdzić czy jest na wyjsciu z tablicy bezpiecznikowej zasilanie do czujnika. Najprosciej to po kolorze przewodu i z miernikiem dojdziesz który to i sprawdzisz. A wtedy bedzie wszystko jasne. Jak jest prąd to przewód do czujnika uszkodzony lub nie łaczy gdzieś na kostce a jak nie ma to deska bezpiecznikowa do sprawdzenia :)
  • Poziom 16  
    Pocieszyłeś mnie tym ostatnim :) Dzieki za porady śmigam to sprawdzić :)

Dodano po 34 [minuty]:

Rozebrałem to od początku i okazało się że po wymianie bezpiecznika sadzi jeden za drugim gdzieś musi być zwarcie. Prąd na wtyczce od czujnika jest.

Dodano po 22 [minuty]:

Ma ktoś patent na to co to może być???
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Czy pali tylko wtedy jak ma działać światło wsteczne? jak tak to trzeba szukać zwarcia w wiązce do tyłu. Może gdzieś przy lampach? Nie pamietam czy tam światło cofania jest w klapie tylnej czy nie. Jeśli tak to jeszcze mozna sprawdzić wiązkę między klapa a budą. Może tam dzieś uszkodzone przewody i robi zwarcie. Jeśli to nie światła cofania robia zwarcie to trzeba posprawdzac wszystko co jest na tym bezpieczniku:)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Nie prawda bo w 91' akurat odpowiada również za ssanie. Stop współpracuje z czymś innym bo cały czas mi działał. Już sobie poradziłem okazało sie że już był "elektryk" przede mną. Przyczyną był nadłamany styk w czujniku, pomimo obecności przejścia we włączniku wstecznego było ono znikome co okazało się przy palącym się bezpieczniku. Proszę o nie usuwanie tematu bo może się przydać nie jednemu użytkownikowi, którego dotknie podobna usterka.Bo od tego zdaje się to forum istnieje aby pomagać innym, i podzielić się z nimi wiedzą, jeśli się mylę niech post leci do kosza. Ja swój problem rozwiązałem. Pozdrawiam. Dzięki Domellus za pomoc !