Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI MICROLINE 395 - Wydruk ciągły. Jak to zrobić?

21 Kwi 2010 13:54 2670 2
 • Poziom 16  
  Witam.

  Jak skonfigurować drukarkę aby drukowała na papierze perforowanym bez robienia przerw pomiędzy stronami? Np. Schody zaprojektowane w Cad - taki wydruk jest długi ale wąski, zmieścił by się na szerokość na papierze.

  Drukarka nie ma we właściwościach sterownika ustawiania niestandardowego rozmiaru papieru. Podejrzewam, że należałoby zmienić sterownik na jakiś alternatywny, w którym jest taka możliwość. Miał ktoś kiedyś taki problem? Jakiego sterownika użyć?

  Pozdrawiam.
  :D
 • Poziom 23  
  W sterowniku windowsowym faktycznie nie ma. Za to drukarka ma menu konfiguracji drukarki (shift i select równocześnie albo wlk. czcionki i szybkość druku). To jest tam opcja "skip over perforation". Myślę że to ci pomoże.
  Szczegółowe informacje będą w instrukcji do drukarki.
 • Poziom 16  
  Myślę, że nie powinno być z tym większego problemu, mi coś takiego działało na oki. Trzeba we właściwościach drukarki ustawić źródło papieru > podawanie ciągłe potem w zaawansowanych rozmiar papieru >składanka. I jeszcze w programie, który ma to drukować ustawić rozmiar strony o odpowiedniej długości i szerokości, żeby nie był szerszy niż jest w drukarce bo może głupieć, a długość może być dowolna no i oczywiście odpowiednia orientacja papieru. Natomiast ustawienia z wewnętrznego menu konfiguracyjnego drukarki to działają chyba tylko w dosie i opcja "skip over perforation" raczej tu nie pomoże.