Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio DAEWOO resetuje się podczas odtwarzania płyty

anikropka 21 Apr 2010 14:08 1994 21
 • #1
  anikropka
  Level 10  
  Witam serdecznie, i mam nadzieje, że znajdzie się ktoś,kto wie, co się dzieje z moim radiem. Jest to radio marki DAEWOO. Od jakiegoś czasu kiedy nagrywam sama płytę MP3, na niektórych piosenkach radio wyłącza się i resetuje się - kiedy włączam je ponownie, nie pamięta ani stacji radiowych, ani ustawień dźwięku. W innych samochodach ta sama płyta gra bez zarzutu.
  Proszę o pomoc, gdyż jest to bardzo denerwujące...
 • #2
  cirrostrato
  Level 37  
  Jeżeli efekt występuje wtedy, gdy odtwarzasz na postoju (z wyłączonym silnikiem) i ,,trochę głośniej'' to czas zmienić akumulator...
 • #3
  anikropka
  Level 10  
  Nie, to podczas jazdy. Akumulator mam nowy.Zastanawiałam się już, czy to nie jest wina płyty? jest to bardzo denerwujące, jak jadę i nagle wszystko cichnie, i znowu muszę szukać wszystkich stacji od nowa.
 • #4
  prosiak_wej
  Level 38  
  Sprawdź zasilanie radia. Jakieś luzy w kablach mogą powodować chwilowe odcięcie zasilania czego efektem jest zgubienie nastaw z pamięci. Może radio samo w sobie ma zimne luty. A przypadek z płytą może być tylko przypadkiem... Czy na odtwarzaniu zwykłej płyty CD-Audio oraz na stacjach radiowych zachowuje się podobnie?
 • #5
  anikropka
  Level 10  
  Sprawdziłam zasilanie radia. Wiem, że jestem tylko kobietą, więc nie zrobiłam tego sama :) I cały czas to samo. Inne płyty, bez problemu, nawet inne nagrywane u kogoś innego - tylko moje. Już się zastanawiałam, czy to przypadkiem nie wina samych płyt...
 • #6
  matiaudio
  Level 35  
  Wina płyty? No chyba raczej nie.

  Sam Mechanizm który napędza tą płytę pobiera troche prądu, do tego jeszcze laser no i reszta elektroniki. Możliwe że brakuje prądu chwilami. Zbyt cienkie kable lub złę połączenie masy.
 • #7
  anikropka
  Level 10  
  Więc pytanie brzmi: dlaczego akurat dzieje się to wszystko, podczas słuchania jednej nagranej płyty, a innej nie? Kiedy zauważyłam problem, pojechałam do serwisu, miły Pan wyciągnął radio, posprawdzał kabelki, powiedział, że wszystko jest ok, a problem został. Nagrałam inną płytę - to samo. Zanim kupię kolejne opakowanie czystych płyt, chciałam sprawdzić, czy ktoś tez miał takie problemy. Dlatego pomyślałam, że to wina płyt, gdyż inne grają.
 • #8
  matiaudio
  Level 35  
  anikropka wrote:
  Zanim kupię kolejne opakowanie czystych płyt


  Nie wierze że nie masz w domu jakiejś innej płyty żeby sprawdzić. A jak nie to idź do sąsiada niech weźmie twoją płytę i sprawdzi u siebie w radiu, założe sie że będzie grać normalnie. Chyba że masz kwadratową i obciera gdzieś o elektronike robiąc zwarcie :D
 • #9
  august_
  Level 27  
  Czy to resetowanie dzieje się na tym samym utworze za każdym razem czy w losowych momentach?
 • #10
  anikropka
  Level 10  
  Mam w domu inne. Płyty innych producentów grają normalnie. Płyty sąsiada też już sprawdziłam. Nawet te nagrywane, grają normalnie.
  Bądźcie dla mnie litościwi, jestem tylko kobietą...
  Poddaję się!!

  Dodano po 1 [minuty]:

  Wcześniej na tych samych utworach, a teraz trudno powiedzieć, bo radio zagrało mi tylko 1 piosenkę, i koniec...od razu reset wszystkiego...
 • #11
  prosiak_wej
  Level 38  
  Na innych płytach ten sam utwór czy inne utwory? Może plik mp3 w jakiś sposób jest uszkodzony czy też 'niedowartościowany' i radio się poddaje, robiąc twardego reseta (w końcu to tylko Daewoo) a odtwarzacz komputerowy sobie daje radę. Może nazwa pliku jest jakas nieodpowiednia... Skoro wiesz, na jakim pliku radio się wiesza, zmień jego nazwę nagrywając go na płytę.
 • #12
  anikropka
  Level 10  
  Wiesz co, zaraz spróbuję. Jak się uda, dam znać.

  Dziękuję
 • #13
  august_
  Level 27  
  prosiak_wej, jestem podobnego zdania, ale obstawiałem nieobsługiwany bitrate. Faktycznie może to byc problem np. polskich liter w nazwach plików.
 • #14
  anikropka
  Level 10  
  Witam. Nagrałam płytę jeszcze raz. Usunęłam cyfry, bo zauważyłam, że jest prawdopodobne, że zawiesza się na piosenkach z jakimiś numerkami z przodu, przed artystą. I nic. Po jednej piosence - reset. Jestem wkurzona. Nie nagrywałam polskich piosenek, polskich znaków nie było.
 • #15
  sebas8503
  Level 13  
  Witam, a z jaką prędkością nagrywasz?
  Spróbuj nagrać wolniej 8 lub 4x.
 • #16
  anikropka
  Level 10  
  Dobrze. Jeśli to nie podziała, przejdę do działu "Jakie nowe radio kupić?", bo już mam dosyć. Choć szkoda mi tego, bo ma wejście USB, z którego też korzystam.

  Ehh...
 • #17
  august_
  Level 27  
  W utworach MP3 - nazwy są zapisane w tzw. tagach. Mimo innej nazwy pliku, radio może próbować wyświetlić nazwę z tagów.
 • #18
  anikropka
  Level 10  
  Hmm...czyli zmiana nazwy nic nie da?
  Ściągnęłam już też same piosenki z innych stron, też nic nie dało.

  Bardzo mi się podoba, że na tym forum zaczęłam już zbierać jakieś punkty i przechodzę na jakiś wyższy poziom, choć w sprawie tego radia jestem dalej zielona...
 • #19
  august_
  Level 27  
  Tym ściąganiem to się tak mocno nie chwal ;)
  Co do radia - nie mam pojęcia co to może być. Trzeba testować, ale nie wolno zapominać, że to tylko dełuu.
 • #20
  prosiak_wej
  Level 38  
  Zobacz jeszcze jaki jest bitrate tej piosenki, na której się wiesza radyjo. Std to 128-160kbps. Może być nieobslugiwany 256-320kbps.

  Mówisz, że ów 'Dajewo' ma gniazdko USB - czy te same piosenki z niego odtwarza? Jesli tak, to brałbym pod uwage kupno jakiegos małego pendrajwa o pojemności 2-4GB i na nim podawac piosenki dla radyjka.
 • #21
  anikropka
  Level 10  
  Witam, jutro spróbuję. Jest również wejście na kartę pamięci,wypróbuje wszystko i dam znać.
  Trzeba mi przyznać, że mój poziom wiedzy o MP3 przez to forum się zdecydowanie powiększył...
  Pozdrawiam
 • #22
  anikropka
  Level 10  
  Witam szanownych Panów.
  Z pendriwa radio odczytało wszystko, zawiesiło się tylko raz, nie zresetowało, lecz przełączyło na radio. Nie używałam tych wejść ponad rok, więc miało prawo;)
  Nagrałam te same piosenki i nie zmieniałam nazw.
  Za to karta pamięci nie chciała w ogóle chodzić. Chyba pora na nowe radyjko :(