Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio DAEWOO resetuje się podczas odtwarzania płyty

anikropka 21 Apr 2010 14:08 1946 21
 • #1
  anikropka
  Level 9  
  Witam serdecznie, i mam nadzieje, że znajdzie się ktoś,kto wie, co się dzieje z moim radiem. Jest to radio marki DAEWOO. Od jakiegoś czasu kiedy nagrywam sama płytę MP3, na niektórych piosenkach radio wyłącza się i resetuje się - kiedy włączam je ponownie, nie pamięta ani stacji radiowych, ani ustawień dźwięku. W innych samochodach ta sama płyta gra bez zarzutu.
  Proszę o pomoc, gdyż jest to bardzo denerwujące...
 • #2
  cirrostrato
  Level 37  
  Jeżeli efekt występuje wtedy, gdy odtwarzasz na postoju (z wyłączonym silnikiem) i ,,trochę głośniej'' to czas zmienić akumulator...
 • #3
  anikropka
  Level 9  
  Nie, to podczas jazdy. Akumulator mam nowy.Zastanawiałam się już, czy to nie jest wina płyty? jest to bardzo denerwujące, jak jadę i nagle wszystko cichnie, i znowu muszę szukać wszystkich stacji od nowa.
 • #4
  prosiak_wej
  Level 36  
  Sprawdź zasilanie radia. Jakieś luzy w kablach mogą powodować chwilowe odcięcie zasilania czego efektem jest zgubienie nastaw z pamięci. Może radio samo w sobie ma zimne luty. A przypadek z płytą może być tylko przypadkiem... Czy na odtwarzaniu zwykłej płyty CD-Audio oraz na stacjach radiowych zachowuje się podobnie?
 • #5
  anikropka
  Level 9  
  Sprawdziłam zasilanie radia. Wiem, że jestem tylko kobietą, więc nie zrobiłam tego sama :) I cały czas to samo. Inne płyty, bez problemu, nawet inne nagrywane u kogoś innego - tylko moje. Już się zastanawiałam, czy to przypadkiem nie wina samych płyt...
 • #6
  matiaudio
  Level 35  
  Wina płyty? No chyba raczej nie.

  Sam Mechanizm który napędza tą płytę pobiera troche prądu, do tego jeszcze laser no i reszta elektroniki. Możliwe że brakuje prądu chwilami. Zbyt cienkie kable lub złę połączenie masy.
 • #7
  anikropka
  Level 9  
  Więc pytanie brzmi: dlaczego akurat dzieje się to wszystko, podczas słuchania jednej nagranej płyty, a innej nie? Kiedy zauważyłam problem, pojechałam do serwisu, miły Pan wyciągnął radio, posprawdzał kabelki, powiedział, że wszystko jest ok, a problem został. Nagrałam inną płytę - to samo. Zanim kupię kolejne opakowanie czystych płyt, chciałam sprawdzić, czy ktoś tez miał takie problemy. Dlatego pomyślałam, że to wina płyt, gdyż inne grają.
 • #8
  matiaudio
  Level 35  
  anikropka wrote:
  Zanim kupię kolejne opakowanie czystych płyt


  Nie wierze że nie masz w domu jakiejś innej płyty żeby sprawdzić. A jak nie to idź do sąsiada niech weźmie twoją płytę i sprawdzi u siebie w radiu, założe sie że będzie grać normalnie. Chyba że masz kwadratową i obciera gdzieś o elektronike robiąc zwarcie :D
 • #9
  august_
  Level 27  
  Czy to resetowanie dzieje się na tym samym utworze za każdym razem czy w losowych momentach?
 • #10
  anikropka
  Level 9  
  Mam w domu inne. Płyty innych producentów grają normalnie. Płyty sąsiada też już sprawdziłam. Nawet te nagrywane, grają normalnie.
  Bądźcie dla mnie litościwi, jestem tylko kobietą...
  Poddaję się!!

  Dodano po 1 [minuty]:

  Wcześniej na tych samych utworach, a teraz trudno powiedzieć, bo radio zagrało mi tylko 1 piosenkę, i koniec...od razu reset wszystkiego...
 • #11
  prosiak_wej
  Level 36  
  Na innych płytach ten sam utwór czy inne utwory? Może plik mp3 w jakiś sposób jest uszkodzony czy też 'niedowartościowany' i radio się poddaje, robiąc twardego reseta (w końcu to tylko Daewoo) a odtwarzacz komputerowy sobie daje radę. Może nazwa pliku jest jakas nieodpowiednia... Skoro wiesz, na jakim pliku radio się wiesza, zmień jego nazwę nagrywając go na płytę.
 • #12
  anikropka
  Level 9  
  Wiesz co, zaraz spróbuję. Jak się uda, dam znać.

  Dziękuję
 • #13
  august_
  Level 27  
  prosiak_wej, jestem podobnego zdania, ale obstawiałem nieobsługiwany bitrate. Faktycznie może to byc problem np. polskich liter w nazwach plików.
 • #14
  anikropka
  Level 9  
  Witam. Nagrałam płytę jeszcze raz. Usunęłam cyfry, bo zauważyłam, że jest prawdopodobne, że zawiesza się na piosenkach z jakimiś numerkami z przodu, przed artystą. I nic. Po jednej piosence - reset. Jestem wkurzona. Nie nagrywałam polskich piosenek, polskich znaków nie było.
 • #15
  sebas8503
  Level 13  
  Witam, a z jaką prędkością nagrywasz?
  Spróbuj nagrać wolniej 8 lub 4x.
 • #16
  anikropka
  Level 9  
  Dobrze. Jeśli to nie podziała, przejdę do działu "Jakie nowe radio kupić?", bo już mam dosyć. Choć szkoda mi tego, bo ma wejście USB, z którego też korzystam.

  Ehh...
 • #17
  august_
  Level 27  
  W utworach MP3 - nazwy są zapisane w tzw. tagach. Mimo innej nazwy pliku, radio może próbować wyświetlić nazwę z tagów.
 • #18
  anikropka
  Level 9  
  Hmm...czyli zmiana nazwy nic nie da?
  Ściągnęłam już też same piosenki z innych stron, też nic nie dało.

  Bardzo mi się podoba, że na tym forum zaczęłam już zbierać jakieś punkty i przechodzę na jakiś wyższy poziom, choć w sprawie tego radia jestem dalej zielona...
 • #19
  august_
  Level 27  
  Tym ściąganiem to się tak mocno nie chwal ;)
  Co do radia - nie mam pojęcia co to może być. Trzeba testować, ale nie wolno zapominać, że to tylko dełuu.
 • #20
  prosiak_wej
  Level 36  
  Zobacz jeszcze jaki jest bitrate tej piosenki, na której się wiesza radyjo. Std to 128-160kbps. Może być nieobslugiwany 256-320kbps.

  Mówisz, że ów 'Dajewo' ma gniazdko USB - czy te same piosenki z niego odtwarza? Jesli tak, to brałbym pod uwage kupno jakiegos małego pendrajwa o pojemności 2-4GB i na nim podawac piosenki dla radyjka.
 • #21
  anikropka
  Level 9  
  Witam, jutro spróbuję. Jest również wejście na kartę pamięci,wypróbuje wszystko i dam znać.
  Trzeba mi przyznać, że mój poziom wiedzy o MP3 przez to forum się zdecydowanie powiększył...
  Pozdrawiam
 • #22
  anikropka
  Level 9  
  Witam szanownych Panów.
  Z pendriwa radio odczytało wszystko, zawiesiło się tylko raz, nie zresetowało, lecz przełączyło na radio. Nie używałam tych wejść ponad rok, więc miało prawo;)
  Nagrałam te same piosenki i nie zmieniałam nazw.
  Za to karta pamięci nie chciała w ogóle chodzić. Chyba pora na nowe radyjko :(