Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zablokowane porty USB brak portu PS/2 -nie działa klawiatura

21 Kwi 2010 15:34 3096 6
  • Poziom 2  
    Przez pomyłkę wyłączyłam w systemie w menedżerze urządzeń wszystkie porty USB. Komputer nie posiada portów PS/2. Teraz nie mogę uruchomić komputera ponieważ nie działa mysz i klawiatura. Jak wlączyć ponownie porty USB?
  • Poziom 9  
    Pozostaje ci zresetować bios lub kupić przejściówkę z usb na ps2 jak taka jest. Bios zresetuj wyjmując baterie z płyty głównej i wkładając ponownie.
  • Poziom 2  
    Czy przejściówka USB/PS/2 będzie działać pomimo podpięcia jej do zablokowanego portu?
  • Poziom 15  
    Wyciagnij bateryjke lub znajdz zworke clear cmos. Po co kupowac przejsciowke?
  • Poziom 9  
    sorry mój błąd ta przejściówka i tak by nie działała.
  • Poziom 2  
    Czyli zostaje mi próba z płytą. Czy nie ma znaczenia tutaj, że USB nie zablokowałam w Biosie tylko w systemie w menedżerze urządzeń?
  • Poziom 18  
    Cytat:
    Czy nie ma znaczenia tutaj, że USB nie zablokowałam w Biosie tylko w systemie w menedżerze urządzeń?

Oczywiście, że ma :), bo nie jest to fizyczne wyłączenie urządzenia, ale dodanie odpowiednich podkluczy w gałęzi:
    Code:
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Hardware Profiles\Current\System\CurrentControlSet\Enum]

Użyj dowolnego systemu LiveCD i zgraj na pendrive'a plik:
    c:\windows\system32\config\system
    następnie spakuj, wrzuć na jakiś serwer i podaj link.
    Jak nie masz pod ręką żadnego systemu LiveCD możesz użyć Kaspersky Rescue Disk:
    http://devbuilds.kaspersky-labs.com/devbuilds/RescueDisk/kav_rescue_2008.iso
    Po załadowaniu systemu z płyty w lewym dolnym narożniku kliknij 'K" i uruchom File Manager.
    Pendrive'a podepnij przed załadowaniem systemu. Płytka powinna sobie poradzić z obsługą pendriva, myszki i klawiatury na USB.

Masz możliwość zbudowania sobie płytki UBCD4WIN (potrzebna płytka instalacyjna Windows XP wersja 32-bitowa, najlepiej z SP3):
    http://www.ubcd4win.com/
    ?