Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

miele w1513, 9Wat w trybie wyłączonym (24x7)

21 Kwi 2010 18:17 4152 6
  • Poziom 10  
    Pralka Miele W1513, mierzona "watomierzem", pokazuje w stanie wyłączonym 9W (ok. 0.04A). Po włączeniu, przy podświetlonym wyświetlaczu 11W. Podczas pracy pralki wskazania są normalne (grzanie, wirowanie itp.). Chodzi mi o te 9W przy wyłączeniu mechanicznym wyłącznikiem.

Czy to normalne?

Adam
  • Poziom 10  
    _LBX_ napisał:
    Błąd miernika.

Raczej ufam odczytowi mienika. Watomierz (taki cyfrowy, za 50pln) posiadam od ponad roku, testowany wiele razy, odczyty zgodne z oczekiwaniami.

Model to Velleman NETBPEM2, na http://www.forumsep.pl/viewtopic.php?t=4047 - uznają, że ten miernik choć prosty jest ok.
    W weekend "rozpruję" przedłużacz i zmierzę ten prąd normalnym multimetrem, przekonany jestem, że pokaże ten prąd ok. 0.04A (w dokumentacji miernika prąd minimalny to 0.02A).

Jeśli pokaże, to co może być przyczyna?

Adam
  • Poziom 22  
    Wyłacznik mechaniczny odcina jeden przewód zasilający?
  • Poziom 10  
    wygląda na to, że włącznik odcina oba przewody (głowy jednak nie dam, a doświadczenie radzi mi nie rozkręcać panelu sterującego pralki... ;) Zamiana faza/masa na wejściu nic nie zmienia. Miernik pokazuje te 0.04A.
    Taka po prostu zagadka.

Czy ktoś może zmierzyć pobór prądu w podobnym lub innym modelu Miele?

Adam
  • Poziom 22  
    Jeśli odcina oba, lub chociaż jeden, to niemożliwy jest pobór prądu. No bo jak? Przez jeden kabel? Ewentualnie przed wyłącznikiem jest kondensator przeciwzakłóceniowy i ot jego robota. Nie przejmuj się tak małym poborem. Licznik nawet nie drgnie. A jak cie mimo wszystko denerwuje to wyciągaj wtyczkę z gniazdka ;)
  • Poziom 10  
    chyba zbyt skrótowo piszę, i przypomina to wymianę maili :(

Pralka, po rozkręceniu, zasilanie podpięte jest do "puszki" z kondensatorem i jakimś dławikiem? (zapomniałem spisać symbol). Wychodzi z niej dalej zasilanie na dwóch parach kabli, które kończa się za panelem podpiętym pod przednią ściankę pralki, gdzie widać fragment włącznika. Nie mam pomysłu jak odkręcić ten panel bez użycia siły ..

Wiem, że 9Wat to nic, ale ta pralka po zakończeniu prania wyłącza wyświetlacz LCD 1x16, co daję pewnie 0.005Wat oszczędności, a więc trudno mi uwierzyć o niedoróbkę projektową i 9Wat stałego obciążenia.
    Tak dla zasady chciałbym się dowiedzieć o co chodzi (watomierz kupiłem dla projektu gdzie szukałem oszczędności rzędu 3Wat).

Przy okazji, widziałem na sieci pytania o gniazdka z uziemieniem i stronę faza/masa - wg niemieckiej myśli technicznej faza jest z lewej strony (podpięcie w środku pralki).

Adam